دیدار سه جانبه پوتین، مخبر و اردوغان در آستانه برگزار می‌شود

کدخبر: ۶۵۷۱۸۷
اقتصادنیوز: کاخ کرملین اعلام کرد که رئیس جمهور این کشور در جریان برگزاری اجلاس شانگهای در آستانه در پایتخت قزاقستان با سرپرست ریاست جمهوری ایران و رئیس جمهور ترکیه دیدار خواهد کرد.
دیدار سه جانبه پوتین، مخبر و اردوغان در آستانه برگزار می‌شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، یوری اوشاکوف، مشاور کاخ کرملین در سیاست خارجی در نشست خبری اموز سه شنبه خود در مسکو اعلام کرد که رؤسای جمهور ترکیه و روسیه در جریان برگزاری اجلاس شانگهای در آستانه، پایتخت قزاقستان دیدار خواهند کرد.

اوشاکوف اضافه کرد که پوتین در این اجلاس علاوه بر اردوغان در سوم ماه جولای (فردا چهارشنبه) با رؤسای دولت‌های جمهوری آذربایجان، چین، قزاقستان، پاکستان و هند به صورت جداگانه دیدار و گفتگو خواهد کرد.

مشاور کاخ کرملین در سیاست خارجی درباره دیدار رؤسای جمهور ترکیه و روسیه در آستانه گفت: سفر (پوتین) به ترکیه از مدت‌ها پیش برنامه ریزی شده است. به نظرم رؤسای جمهور دو کشور (در دیدار فردا) درباره این مساله رایزنی خواهند کرد. با توجه به موقعیت ویژه ترکیه در منطقه مباحث زیادی در این دیدار مطرح خواهد شد.

خبر مرتبط
معمای سکوت الیگارش‌های روس در برابر پوتین/ تزار چگونه منتقدان رانده شده را رام کرد؟

اقتصادنیوز: با آغاز جنگ در اوکراین و اعمال تحریم های غرب بر روسیه، الیگارش های روس در صف مقدم قربانی فشارها قرار داشتند، از همین رو بسیاری تلاش کردند تا یا از کرملین و سیاست هایش فاصله بگیرند یا به جنگ پایان دهند، اما گزاره های متعددی موجب شد که آنها نه تنها ساکت شوند بلکه سیاست های جنگی کرملین را هم تشویق کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: به صورت مستمر با طرف ترکیه‌ای در تماس هستیم. طی روزهای اخیر نیز رئیس جمهور پوتین با وزیر امور خارجه ترکیه دیدار کرده بود.

اوشاکوف همچنین در این نشست خبری گفت که رئیس جمهور روسیه چهارم جولای (پنجشنبه هفته جاری) نیز در آستانه با محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری ایران دیدار خواهد کرد.

خبر مرتبط
هشدار دبیرکل سابق ناتو به آلمان/تردید در کمک به اوکراین به پوتین انگیزه می‌دهد

اقتصادنیوز: دبیر کل سابق ناتو تاکید کرد که آلمان با تردید درباره کمک بیشتر به اوکراین، باعث طولانی شدن جنگ می‌شود.

گفتنی است که اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای سوم و چهارم جولای جاری (فردا و پس فردا) در آستانه پایتخت قزاقستان برگزار خواهد شد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی