ملزومات حیات در این باریکه در حال نابودی است/ چاه های آب غزه ویران شد

کدخبر: ۶۵۷۱۸۸
اقتصادنیوز: شهرداری غزه با صدور بیانیه‌ای از ویرانی گسترده چاه‌های این شهر از سوی ارتش رژیم صهیونیستی خبر داد.
ملزومات حیات در این باریکه در حال نابودی است/ چاه های آب غزه ویران شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر،  جنایت‌های ارتش رژیم صهیونیستی تنها به کشتار فلسطینیان ساکن غزه محدود نمی‌شود بلکه آن‌ها در پی از بین بردن تمامی ملزومات حیات در این باریکه هستند.

شهرداری غزه در همین خصوص با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: آب موجود برای برآورده‌کردن نیازهای شهروندان کافی نیست. مقادیر آبِ در دسترس تنها نیازهای ۴۰ درصد از مساحت شهر را پوشش می‌دهد.

در ادامه این بیانیه آمده است: بخش‌های گسترده‌ای از مناطق شمال غرب شهر غزه با بحران واقعی آب دست و پنجه نرم می‌کنند و به دلیل ویرانی منابع و شبکه‌‎های آب، از دستیابی به آب محروم هستند.

شهرداری غزه تاکید کرد: اشغالگران اسرائیلی نزدیک به ۴۰ چاه را به طور کامل و ۱۶ چاه را به صورت جزئی ویران کرده‌اند. علاوه بر این آن‌ها نزدیک به ۷۰ هزار متر از شبکه‌های آبرسانی را تخریب کرده‌اند.

خبر مرتبط
حمله راکتی شدید حزب الله لبنان به این منطقه در اسرائیل

اقتصادنیوز: منابع رسانه‌ای امروز (سه‌شنبه) از حمله راکتی شدید حزب‌الله لبنان به مواضع ارتش رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند.

کمی پیش‌تر نیز «سیگرید کاگ» هماهنگ‌کننده ارشد سازمان ملل در امور بشردوستانه و بازسازی نوار غزه در سخنانی تاکید کرد که همگان باید به قوانین بین‌المللی احترام بگذارند و آژانس کاریابی و امدادرسانی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا) نیز باید نقش خود را ایفا کند.

هماهنگ‌کننده ارشد سازمان ملل در امور بشردوستانه و بازسازی نوار غزه افزود: فعال‌سازی سازوکار ارسال کمک‌ها از مصر به نوار غزه در ماه جولای به انجام خواهد رسید. پس از حمله اسرائیل به رفح بیش از یک میلیون نفر بار دیگر آواره شدند. تاکنون یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر ناچار به آوارگی در نقاط مختلف غزه شده‌اند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی