عملیات حزب الله لبنان در غزه تا کی ادامه دارد؟ / نعیم قاسم پاسخ می‌دهد

کدخبر: ۶۵۷۲۴۰
اقتصادنیوز: شیخ نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان اعلام کرد که آتش بس در غزه، عملیات این جنبش علیه اسرائیل را متوقف می‌کند.
عملیات حزب الله لبنان در غزه تا کی ادامه دارد؟ / نعیم قاسم پاسخ می‌دهد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، نعیم قاسم در گفتگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که اگر یک آتش بس در غزه وجود داشته باشد، این گروه بدون هیچ بحثی درگیری‌ها در مرز را متوقف می‌کند.

نعیم قاسم تاکید کرد که مشارکت حزب الله در عملیات طوفان الاقصی به عنوان یک جبهه حمایتی برای حماس بوده است و اگر جنگ در غزه متوقف شود، این حمایت نظامی هم دیگر نخواهد بود.

نفر دوم حزب الله لبنان اضافه کرد که اکر اسرائیل عملیات نظامی خود را بدون یک توافق آتش بس رسمی و عقب نشینی کامل از غزه متوقف نکند، پیامدهای آن برای مناقشه در جنوب لبنان خیلی مشخص نیست.

وی در این گفتگوی 40 دقیقه‌ای که بخشی از آن توسط آسوشیتدپرس منتشر شده، افزود: اگر آنچه در غزه اتفاق می افتد ترکیبی از آتش بس و عدم آتش بس، جنگ و عدم جنگ باشد، نمی‌توانیم (در مورد اینکه چطور واکنش نشان می‌دهیم) پاسخ دهیم، زیرا نتایج و آثار آن را نمی‌دانیم.

معاون دبیر کل حزب الله لبنان ابراز عقیده کرد که اسرائیل در حال حاضر توانایی یا تصمیمی برای آغاز جنگ ندارد. وی هشدار داد که حتی اگر اسرائیل قصد دارد عملیات محدودی را در لبنان انجام دهد که از یک جنگ تمام عیار منصرف شود، نباید انتظار داشته باشد که جنگ محدود باقی بماند.

او گفت: «اسرائیل می تواند تصمیم بگیرد که چه می خواهد: جنگ محدود، جنگ کامل، جنگ جزئی. اما نباید انتظار داشت که پاسخ ما و مقاومت ما در حد و قوانین تعیین شده توسط اسرائیل باشد. اگر اسرائیل جنگ را آغاز کند، به این معنی است که وسعت آن یا اینکه چه کسی وارد آن می شود را کنترل نمی‌کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی