بایدن بهانه تراشی کرد/ عملکرد ضعیفم در مناظره به این علت بود!

کدخبر: ۶۵۷۳۲۴
اقتصادنیوز: جو بایدن اعتراف کرد که عملکردش در مناظره ریاست‌ جمهوری پنجشنبه گذشته با ترامپ بهترین عملکرد او نبوده است، اما علت آن را خستگی ناشی از ۲ سفر خارجی در اوایل ماه ژوئن دانست.
بایدن بهانه تراشی کرد/ عملکرد ضعیفم در مناظره به این علت بود!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا و کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۴ این کشور در پی مناظره نه چندان مناسبش با دونالد ترامپ، کاندیدای جمهوری‌خواهان در ۲۷ ژوئن با سوالات زیادی روبرو شده است به طوریکه روز سه‌شنبه یکی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا از حزب دموکرات علنا از وی خواست تا از رقابت‌های انتخاباتی کناره‌گیری کند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، بایدن در جریان سخنرانی در کارزار انتخاباتی در ویرجینیا اعتراف کرد که مناظره‌اش با ترامپ اصلا خوب نبوده و بهترین عملکرش را نشان نداده است.

وی در جمع حامیان مالی خود گفت: «عملکرد من خیلی بد بود اما می‌دانید من ۲ بار در ژوئن و پیش از مناظره سفر خارجی داشتم که اختلاف زمانی زیادی داشتند.»

خبر مرتبط
حمایت بایدن از تل‌آویو کار دستش داد/ 12 مقام سابق آمریکا بیانیه دادند

اقتصادنیوز: ۱۲ مقام سابق آمریکایی که در اعتراض به حمایت‌های دولت جو بایدن از مقام خود استعفا داده بودند، با صدور بیانیه مشترکی، ادامه این سیاست را موجب بی اعتباری آمریکا در جهان قلمداد کردند.

رئیس‌جمهور ۸۱ ساله آمریکا ادامه داد: «وقتی از سفرها برگشتم به توصیه‌های رئیس دفترم گوش ندادم و برای همین در زمان مناظره داشت خوابم می‌برد. این توجیه نیست، اما توضیح است.»

بایدن ماه گذشته طی ۲ سفر جداگانه در فاصله ۲ هفته‌ای به فرانسه و ایتالیا رفت و در بازه زمانی یک شبانه‌روز از نشست گروه هفت در منطقه «باری» در ایتالیا پرواز کرد تا در جمع‌آوری کمک‌های مالی با باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در لس‌آنجلس در ۱۵ ژوئن قبل از بازگشت به واشنگتن شرکت کند.

وی سپس ۶ روز در کمپ دیوید بود تا خود را برای مناظره ۲۷ ژوئن آماده کند. در واکنش به این خبر، دونالد ترامپ در اولین اظهار نظر از مناظره‌اش با بایدن گفت: بایدن یک هفته را در کمپ دیوید گذراند تا برای مناظره آماده شود و قوانین، تاریخ و ناظرانی را که می‌خواست به دست آورد، اما به نظر نمی‌رسید که به مهارت‌های او کمک کرده باشد.

خبر مرتبط
بایدن محبوبیت ترامپ را بالا برد/ هشدار نظرسنجی‌ها برای دموکرات‌ها

اقتصادنیوز: شبکه تلویزیونی سی ان ان وابسته به دموکرات ها (حزب جو بایدن) روز سه شنبه به وقت محلی گزارش داد که بر اساس تازه ترین نظر سنجی این شبکه تلویزیونی، اکثر واجدان شرایط رای دادن در آمریکا بر این باور هستند که اگر بایدن نامزد نباشد دموکرات ها شانس بیشتری برای حفظ کاخ سفید دارند.

مقامات کاخ سفید علت ضعف عملکرد بایدن در جریان مناظره را سرماخوردگی می‌دانند. بایدن در مراسم جمع‌آوری کمک‌های مالی روز سه‌شنبه به این بیماری اشاره نکرده بود.

نظرسنجی جدید رویترز - ایپسوس که سه‌شنبه انجام شد، نشان داد که از هر سه دموکرات، یک نفر فکر می‌کند بایدن پس از مناظره باید به رقابت مجدد خود پایان دهد، اما گفتند که هیچ دموکرات منتخب برجسته‌ای در رقابت فرضی با ترامپ بهتر از بایدن عمل نمی‌کند.

در این نظرسنجی ۲ روزه همچنین مشخص شد که ترامپ ۷۸ ساله و بایدن ۸۱ ساله همچنان حمایت ۴۰ درصد از رای‌دهندگان را در اختیار دارند و بایدن از زمان برگزاری این مناظره جایگاهش را در میان رای‌دهندگان از دست نداده است.

انتخابات آمریکا ۵ نوامبر ۲۰۲۴ (۱۵ آبان ماه ۱۴۰۳) برگزار خواهد شد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی