سازمان ملل هشدار داد/ گسترش بیماری‌های عفونی در غزه

کدخبر: ۶۵۷۴۶۲
اقتصادنیوز: «آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی» (آنروا) در خصوص گسترش بیماری‌های عفونی در غزه به دلیل بسته بودن گذرگاه‌های حیاتی در این منطقه هشدار داد.
سازمان ملل هشدار داد/ گسترش بیماری‌های عفونی در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، "الجزیره انگلیسی" در پیامی در رسانه اجتماعی ایکس نوشت: «گرما و کمبود آب تمیز همچنان به گسترش بیماری‌های عفونی در غزه دامن می‌زند.»

در این بیانیه آمده است که حملات مداوم اسرائیل همچنان باعث «تلفات، آوارگی و ویرانی» مردم در غزه می شود.

 آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطین(آنروا) روز پنجشنبه زنگ خطر را درباره تشدید گرسنگی در غزه به صدا درآورد.

آنروا اعلام کرد: ساکنان غزه از گرسنگی فاجعه بار رنج می‌برند و کودکان به سبب سوءتغذیه و تشنگی جان می‌دهند.

خبر مرتبط
اذعان اسرائیل به توان بالای نظامی حزب الله/ میزان خسارت تل‌آویو از ابتدای جنگ غزه

اقتصادنیوز: یک افسر ارتش اسرائیل در مصاحبه‌ای گفت که حزب‌الله برای نبرد زمینی با این رژیم به شدت خود را آماده کرده است.

از سوی دیگر دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در غزه اعلام کرد، ۳۵۰۰ کودک زیر ۵ سال به دلیل سوءتغذیه و سیاست گرسنگی اعمال شده از سوی ارتش رژیم اشغالگر علیه ساکنان نوار غزه به ویژه دو استان غزه و شمال با مرگ حتمی روبرو هستند.

در بیانیه دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در غزه آمده است: رژیم صهیونیستی از ۷ اکتبر گذشته به دنبال وخامت بخشیدن عمدی به اوضاع انسانی و غذایی در چارچوب جنگ نسل کشی علیه غیرنظامیان غزه است.

در ادامه این بیانیه آمده است بیش از ۹۵ درصد از نانوایی‌های دو استان غزه و شمال تعطیل شده است و این به دلیل کارشکنی اشغالگران در مسدودسازی گذرگاه‌های این منطقه و ممانعت از ورود سوخت اتفاق افتاده است.

این در حالی است که منابع پزشکی روز گذشته از شهادت یک کودک در بیمارستان کمال عدوان در شمال نوار غزه به دلیل سوء تغذیه و کمبود دارو خبر دادند.

سه روز قبل نیز، «فیلیپ لازارینی» کمیسر کل آنروا اظهار داشت :ما نتوانستیم جنگ غزه را متوقف کنیم؛ جنگی که زیرساخت‌ها را ویران کرد و کودکان در آنجا به دلیل کمبود آب و غذا می‌میرند. علاوه بر این خود آنروا نیز هدف قرار گرفته و ۱۴۰ نفر از کارکنان این آژانس در غزه کشته شده‌اند. من تا کنون شاهد چنین سطحی از نقض و تخلفاتی علیه حقوق امدادگران نهادهای انسانی و بشردوستانه نبوده‌ام.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام

   اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس تهران تا مرز ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد پایین آمد، مرز که سطح حساس شاخص شناخته می‌شود.

  اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی