شعب اخذ رای مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری ایران در این کشور اعلام شد+ جدول

کدخبر: ۶۵۷۴۶۴
اقتصادنیوز: سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن به‌عنوان بزرگترین مرکز اخذ آرا انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در اروپا، مشخصات محل استقرار صندوق‌های اخذ رای، برای مرحله دوم انتخابات چهاردهم را اعلام کرد.
شعب اخذ رای مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری ایران در این کشور اعلام شد+ جدول

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در مجموع ۱۰ شعبه اخذ رای در انگلیس تدارک دیده شده است که همچون دور قبل، ۵ شعبه در لندن و ۵ شعبه دیگر در شهرهای منچستر، بیرمنگام، نیوکاسل، گلاسکو(اسکاتلند) و کاریف(ولز) خواهد بود.

آدرس شعب از این قرار است

لندن

طبق اطلاعیه سفارت، دارا بودن ۱۸ سال تمام (متولدین ۱۵ تیر ۱۳۸۵ و قبل از آن) و همراه داشتن یکی از مدارک هویتی (شناسنامه، کارت ملی یا گذرنامه معتبر ایرانی) برای حضور در انتخابات الزامی است.

در این اطلاعیه آمده است: افرادی که در دوره اول انتخابات ریاست جمهوری در روز جمعه هشتم تیر شرکت نکرده اند می‌توانند در این مرحله شرکت نمایند و مانعی برای حضور آنان وجود ندارد.

مرحله نخست چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه هشتم تیر ۱۴۰۳ با حضور چهار نامزد برگزار شد و هیچ یک از آن‌ها در مرحله اول موفق به کسب اکثریت مطلق آرا نشدند. از میان نامزدها مسعود پزشکیان و سعید جلیلی موفق به کسب بیشترین آرا شدند و به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری راه یافتند.

مرحله دوم انتخابات روز جمعه ۱۵ تیر ۱۴۰۳ در سراسر ایران و ۱۳۸ نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برگزار می‌شود.

خبر مرتبط
زمان رای گیری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری مشخص شد

اقتصادنیوز: بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، رای‌گیری در انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ صبح ۱۵ تیر آغاز می‌شود.

علی متین‌فر سرپرست و کاردار سفارت کشورمان پیشتر با انتشار پیامی، ایرانیان مقیم انگلیس را دعوت کرد تا با مشارکت گسترده در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری، «گام بزرگی را که جمعه گذشته در جهت تحقق رکن جمهوریت نظام برداشته‌اند تکمیل کنند.»

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۳۰ تیر

   اقتصادنیوز:‌ در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی