گفت‌وگوی هنیه با سران مصر و قطر/ ارسال بسته پیشنهادی آتش‌بس از طریق کشورهای میانجی

کدخبر: ۶۵۷۴۷۸
اقتصادنیوز: رئیس دفتر سیاسی جحماس با سران کشورهای مصر و قطر -میانجی‌گر مذاکره صلح- گفت وگو کرد.
گفت‌وگوی هنیه با سران مصر و قطر/ ارسال بسته پیشنهادی آتش‌بس از طریق کشورهای میانجی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، هنیه در ساعت‌های گذشته تماس‌هایی با برادران میانجی‌گر مصری و قطری برقرار کرد. این تماس با هدف رسیدن به توافقی صورت گرفته که از حملات ظالمانه علیه مردم فلسطین در غزه جلوگیری کند. رئیس جنبش حماس همچنین تماس‌هایی با مقامات ترکیه درخصوص تحولات اخیر داشته است. براساس این گزارش، جنبش حماس این تماس‌ها را مثبت ارزیابی کرده است.

به گزارش ایرنا، یک مقام مسؤول در جنبش اسلامی فلسطین (حماس) چهارشنبه شب تأیید کرد که پاسخ خود به بسته پیشنهادی آتش‌بس و تبادل اسرا را از طریق کشورهای میانجی‌گر در اختیار رژیم صهیونیستی قرار داده است. «حسام بدران» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس به شبکه الجزیره گفت: ما برای دستیابی به توافق برای توقف جنگ بشدت تلاش می کنیم و به صورت مستمر با کشورهای میانجی‌گر ارتباط داریم.

این مقام حماس افزود: برخی از افکار و اندیشه‌ها را با برادران کشورهای میانجی‌گر و با هدف توقف تجاوزگری به ملت فلسطین مبادله کردیم. شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی نیز به نقل از برخی از منابع خود اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم فردا پنجشنبه جلسه‌ای برای بررسی به پاسخ جنبش حماس تشکیل خواهد داد.

ساعتی پیش بود که دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی تأیید کرد که سازمان موساد پاسخ جنبش حماس به پیشنهاد توافق در خصوص گروگان‌ها را از کشورهای میانجی‌ دریافت کرده است. به گزارش ایرنا به نقل از شبکه الجزیره قطر، دفتر نتانیاهو اعلام کرده که این پاسخ را بررسی می کند و به آن پاسخ خواهد داد. خبرگزاری رویترز نیز دقایقی پیش به نقل از موساد گزارش داد که کشورهای میانجی گر پاسخ حماس در خصوص پیشنهاد آتش بس در غزه را به اسرائیل تحویل داده اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی