مکرون: با ائتلاف با یک حزب چپگرا علیه راست‌های افراطی مخالفیم

کدخبر: ۶۵۷۴۹۱
اقتصادنیوز: مکرون تاکید کرد: هیچ ائتلافی با حزب فرانسه تسلیم ناپذیر برقرار نخواهد شد.
مکرون:  با ائتلاف با یک حزب چپگرا علیه راست‌های افراطی مخالفیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، روزنامه «لوفیگارو» روز چهارشنبه بعد از آنکه نهاد موسوم به شورای وزیران فرانسه یک نشست را برگزار کرد گزارش داد «امانوئل ماکرون» ، رئیس جمهور فرانسه گفته با حزب چپگرای «فرانسه تسلیم ناپذیر» ائتلافی به جهت مقابله با حزب راست افراطی «اجتماع ملی» ، پیروز دور نخست انتخابات پارلمانی زودهنگام این کشور، تشکیل نخواهد داد.منابع مطلع گفتند: «هیچ ائتلافی با حزب فرانسه تسلیم ناپذیر برقرار نخواهد شد. حتی یک رای هم نباید به حزب اجتماع ملی داده شود. به هیچ وجه حزب فرانسه تسلیم ناپذیر در دولت حضور پیدا نمی‌کند.»این حزب یکی از احزاب تشکیل دهنده ائتلاف چپگرای مشهور به «جبهه مردمی جدید» است.

.چهار روز دیگر قرار است دور دوم انتخابات پارلمانی زودهنگام فرانسه که مدتی پیش فراخوان آن از سوی امانوئل ماکرون در واکنش به پیروزی‌های راستگرایان در انتخابات پارلمان اروپا صادر شد برگزار شود و در مدت باقی مانده تا دور دوم، احزاب این کشور محاسبات سیاسی را ادامه خواهند داد. نتایج دور نخست این انتخابات که روز یکشنبه گذشته برگزار شد پیروزی راستگرایان افراطی را نشان داد. حزب ماکرون در آن دور در جایگاه سوم قرار گرفت.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» بیش از ۲۱۰ کاندیدا تا کنون به نفع گزینه‌ای که شانس قوی‌تری برای مقابله با راستگرایان افراطی دارد کنار کشیده‌اند.روزنامه «لوموند» نوشت این کاندیداها شامل ۱۳۱ کاندیدای ائتلاف چپگرای جبهه مردم جدید و ۸۲ کاندیدای ائتلاف میانه‌روی «با هم برای فرانسه» ، متعلق به امانوئل ماکرون، می‌شوند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی