تعداد تعرفه‌های مرحله دوم انتخابات تغییر می‌کند؟

کدخبر: ۶۵۷۶۶۷
اقتصادنیوز: محسن اسلامی گفت: تعداد تعرفه‌های رأی مثل مرحله اول به تعداد افراد واجد شرایط رأی‌دادن با یک درصد اضافه به‌صورت احتیاط و رزرو در نظر گرفته شده است.
تعداد تعرفه‌های مرحله دوم انتخابات تغییر می‌کند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور طی سخنانی درباره مرحله‌ی دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری بیان کرد: تعداد تعرفه‌های رأی مثل مرحله اول به تعداد افراد واجد شرایط رأی‌دادن با یک درصد اضافه به‌صورت احتیاط و رزرو در نظر گرفته شده است.

وی افزود: تعداد شعبه‌های اخذ رأی هم مانند مرحله اول انتخابات است شاید تعداد بسیار محدودی افزایش شعبه داشته باشیم.

سخنگوی ستاد انتخابات تصریح کرد: هیات‌های اجرایی شهرستان‌ها بعضا پیشنهاد افزایش شعبه دارند و فرماندار هم بررسی و تایید می‌کند.

اسلامی درخصوص مدارک هویتی افراد برای رأی‌دادن هم گفت: براساس قانون ماده 19 انتخابات، مردم باید دو مدرک هویتی «شناسنامه» و «کارت ملی» در روز برگزاری انتخابات همراه خود داشته باشند.

خبر مرتبط
آیت الله مدرسی‌یزدی مردم را به شرکت در دور دوم انتخابات دعوت کرد

اقتصادنیوز: عضو فقهای شورای نگهبان گفت: سرنوشت فردای قوه مجریه، امروز در دست شما مردم است، پس با شور و اشتیاق و با فهم عمیق و احساس مسئولیت، از این نعمت بزرگ الهی به بهترین وجه بهره ببرید.

وی درخصوص شناسنامه‌های قدیمی افزود: کسانی که هنوز دارای شناسنامه قدیمی هستند، حتما کدملی خود را به یاد داشته باشند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه در پای صندوق‌های رأی نمایندگان نامزد‌ها حضور دارند، خاطر نشان کرد: طبق قانون، هر نامزد یک نماینده می‌تواند در شعبه داشته باشد و در این دوره، نامزد‌ها هم در شعبه نماینده دارند هم در ستاد انتخابات کشور.

وی افزود: در ستاد انتخابات کشور، سه نفر از نمایندگان نامزد‌ها حضور دارند و فرایند کار را مشاهده می‌کنند.

اسلامی درباره شمارش آرا هم گفت: به محض اینکه پایان انتخابات از ناحیه ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام شد، همکاران ما با ناظران، نماینده فرماندار و متصدیان شعبه آرا را می‌شمارند و بعد از صورتجلسه و ثبت داده‌ها در سامانه، آرا از طریق سامانه به ستاد انتخابات کشور ارسال و بعد از تجمیع به تدریج اعلام می‌شود.

وی تاکید کرد: اگر همکاران ما به موقع شمارش و تجمیع آرا را انجام دهند، سعی می‌کنیم در ساعات ابتدایی همان روز شنبه نتیجه نهایی را اعلام کنیم.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پایان با بیان اینکه تاریخ 14 تیر 1385 مبنای تولد واجدان شرایط رأی است و متولدین قبل از این تاریخ فقط می‌توانند رأی دهند، گفت: کسی که در مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری شرکت نکرده است هیچ مانعی برای شرکت در مرحله دوم ندارد و اگر کسی در مرحله اول در شهرستان دیگر یا خارج از کشور رای داده است،  در مرحله دوم می‌تواند در هر شهر و مکانی در انتخابات شرکت کند و محدودیتی در این خصوص نداریم.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی