شی جین پینگ پیروزی پزشکیان را تبریک گفت/ توسعه مشارکت راهبردی جامع چین و ایران

کدخبر: ۶۵۷۹۴۷
اقتصادنیوز: شی جین پینگ امروز شنبه ۱۶ تیر با ارسال پیامی به مسعود پزشکیان انتخاب وی را به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت.
شی جین پینگ پیروزی پزشکیان را تبریک گفت/ توسعه مشارکت راهبردی جامع چین و ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رییس‌جمهوری چین با تبریک پیروزی دکتر مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری ایران، تاکید کرد که من برای توسعه روابط بین تهران و پکن اهمیت زیادی قائل هستم و مایلم با همکاری آقای رئیس جمهور [جدید]، مشارکت راهبردی جامع چین و ایران را توسعه دهم.

بر اساس تلویزیون مرکزی چین، شی جین پینگ امروز شنبه ۱۶ تیر با ارسال پیامی به مسعود پزشکیان انتخاب وی را به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت.

وی با بیان اینکه مبادلات دوستانه بین ایران و چین از زمان برقراری روابط دیپلماتیک بیش از نیم قرن پیش، توسعه سالم و باثباتی را حفظ کرده است، افزود: تهران و پکن در مواجهه با شرایط پیچیده منطقه‌ای و بین‌المللی، همواره از یکدیگر حمایت و باهم همکاری کرده‌اند تا اعتماد متقابل راهبردی را به صورت مستمر تحکیم کنند.

شی ادامه داد: دوطرف همچنین سطح مبادلات و همکاری‌ها را در زمینه‌های مختلفی ارتقا داده و ارتباطات و هماهنگی خوبی در امور منطقه‌ای و بین‌المللی داشته‌اند.

رئیس جمهوری چین تاکید کرد که این روند نه تنها به نفع مردم ایران و چین بوده، بلکه تاثیر زیادی بر صلح و ثبات منطقه‌ای و جهانی داشته است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی