اذعان رسانه های عبری به حاکمیت حماس در غزه: حماس حاکم نوار غزه بوده و خواهد بود

کدخبر: ۶۵۸۰۳۷
اقتصادنیوز: بعد از ۹ ماه از جنگ در نوار غزه، رسانه‌های عبری زبان از ادامه قدرتنمایی حماس در نوار غزه سخن گفته و تاکید می‌کنند، حماس حاکم نوار غزه بوده و خواهد ماند.
اذعان رسانه های عبری به حاکمیت حماس در غزه: حماس حاکم نوار غزه بوده و خواهد بود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، واللا نیوز در گزارشی در این رابطه اعتراف کرد: درگیری‌ها در محله الشجاعیه در نوار غزه بیانگر قدرت حماس در این منطقه است.

امیر بوحبوت خبرنگار امور نظامی این رسانه عبری زبان در این رابطه نوشت، زره پوش‌های ارتش اسرائیل جنگ سختی را با تیم‌های حماس در زمین و در تونل‌ها انجام می‌دهند در حالی که از حمایت هوایی نیز بهره‌مند هستند.

به زعم این خبرنگار، در جریان درگیری در محله الشجاعیه غزه، نیروهای ارتش اسرائیل برخی از تونل‌های حفر شده را کشف کرده و مقادیری هم سلاح و موشک دور برد به دست آوردند امری که نشان می‌دهد، جنگ در این منطقه مجددا از سر گرفته شده است و حماس همچنان به دنبال تمرکز در آن است.

در همین راستا روزنامه معاریو هم در گزارشی اعتراف کرد، حماس همچنان حاکم و صاحب حاکمیت بر نوار غزه بوده و جایگزینی برای آن وجود ندارد.

خبر مرتبط
اسرائیل با شکست مقابل حماس اعتماد جهانی را از دست داده است

اقتصادنیوز: سخنگوی سابق ارتش رژیم صهیونیستی امروز (شنبه) در سخنانی با اذعان به شکست تل آویو در مقابل حماس، تاکید کرد که «بنیامین نتانیاهو» اعتماد بین‌المللی به این رژیم را از بین برده است.

به نوشته این رسانه عبری زبان، صرف نظر از اینکه چه طرفی قرار است مدیریت نوار غزه را به دست بگیرد، هیچ جایگزینی برای حماس در این منطقه وجود نداشته و جایگزین‌ها ظاهرا همگی غیر واقعی هستند، زیرا حاکم این منطقه فقط حماس است.

در ادامه این مقاله آمده است، اگر بخواهیم شرایط غزه را با شرایط کرانه باختری مقایسه کنیم، باید گفت که با وجود آنکه ارتش اسرائیل در سال 2002 حمله گسترده و همه جانبه‌ای را علیه کرانه باختری انجام داد اما تا به امروز نیز مجبور به انجام درگیر و جنگ با فلسطینیان بوده و این درگیری‌ها همچنان ادامه دارند؛ با این تفاوت که تیم‌های نظامی که در مناطق تشکیلات خودگردان مشغول جنگ علیه اسرائیل هستند، مسایل امنیتی و غیر نظامی را در این منطقه به عهده ندارند، نیروهای عرین الاسود یا دیگر سازمان‌های فعالی در کرانه باختری مسئولیتی نسبت به زندگی روزمره مردم ندارند.

اما بر خلاف شهرها و روستاهای کرانه باختری، هم پوشانی بخش‌های نظامی و غیر نظامی حماس در نوار غزه بر کسی پوشیده نیست و حتی در دوره حملات هوایی و زمینی علیه این منطقه نیز دستخوش تغییر نشده است.

معاریو با اشاره به سردرگمی که محافل امنیتی و نظامی اسرائیلی نسبت به مسئله روز بعد از پایان جنگ افزود، به تعبیری می‌توان گفت هیچ راه حلی بهتر از شرایط فعلی نوار غزه وجود ندارد و به جز این شرایط باید بن بست را به عنوان راه جایگزین فکر کرد، چون حماس به طور بالفعل بر نوار غزه تسلط داشته و جایگزینی هم برای آن نیست.

خبر مرتبط
بعد از آتش بس غزه بازار سود کدام کشورها برای اسرائیل پهن می‌شود؟

اقتصادنیوز: روزنامه الاخبار نزدیک به حزب‌الله لبنان در تحلیلی به این مساله پرداخت که در صورت برقراری آتش‌بس در نوار غزه، کشورهای متحد رژیم صهیونیستی در اندیشه کسب سود و دستاورد در شمال فلسطین اشغالی (از ناحیه مقاومت لبنان) برای این رژیم هستند.

یک افسر عالی‌رتبه ارتش رژیم صهیونیستی که نامش ذکر نشده در یک جلسه غیر علنی در کمیته امور خارجی و دفاع کنست گفت: پیش از آنکه نتانیاهو بتواند به عنوان نخست وزیر حاکم جایگزین بر نوار غزه را به جامعه معرفی کند، انتخابات در اسرائیل برگزار و شخص او برکنار خواهد شد.

معاریو در واکنش به این سخن نظامی صهیونیست نوشت: چرا حقیقت را با صدای بلند نمی‌گویی و اعلام نمی‌کنی که جایگزین واقعی وجود نداشته و ظاهرا حماس در غزه و در واقعیت ما باقی خواهد ماند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی