هشدار سیا به تل آویو فاش شد/ نگرانی واشنگتن از چیست؟

کدخبر: ۶۵۸۰۳۸
اقتصادنیوز: یک رسانه عبری زبان فاش کرد، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا سیا به رهبران اسرائیل هشدار داده است، جنگ در غزه باعث افزایش محبوبیت و گرایش مردم به جنبش حماس شده است.
هشدار سیا به تل آویو فاش شد/ نگرانی واشنگتن از چیست؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی، در گزارشی اعلام کرد، ایالات متحده نگران آن است که جنگ در غزه باعث شود تا گرایش به گروه حماس و گروه‌های مشابهش در سرتاسر جهان به شدت افزایش پیدا کند.

در گزارش این رسانه عبری زبان آمده است، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، به مسئولین اسرائیلی هشدار داد، ادامه جنگ در غزه باعث شد تا تعداد بیشتری از افراد تصمیم به پیوستن به گروه‌های ضد آمریکایی و اسرائیلی (که این رسانه آنها را تروریستی توصیف کرده) بپیوندند و بسیاری از کسانی که از حمایت آمریکا از اسرائیل عصبانی هستند ترجیح می‌دهند این عصبانیت خود را به پیوستن به این سازمان‌ها ابراز دارند.

شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل بریت هالمگرین معاون وزیر خارجه آمریکا در امور اطلاعاتی و تحقیقاتی افزود: عملیات حماس در 7 اکتبر یک حادثه فوق العاده است که بسیاری از سازمان‌های فعال در خاورمیانه از آنها به عنوان ابزاری جهت جذب نیرو استفاده می‌کنند.

خبر مرتبط
اسرائیل با شکست مقابل حماس اعتماد جهانی را از دست داده است

اقتصادنیوز: سخنگوی سابق ارتش رژیم صهیونیستی امروز (شنبه) در سخنانی با اذعان به شکست تل آویو در مقابل حماس، تاکید کرد که «بنیامین نتانیاهو» اعتماد بین‌المللی به این رژیم را از بین برده است.

او در رابطه با عصبانیت جهانی از حمایت نظامی آمریکا از اسرائیل هم تاکید کرد: احساساتی که در مورد آن می‌شنویم، حقیقی بوده و در پایش‌‌هایی که انجام دادیم هم صحت آن به اثبات رسیده است.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است، براساس ارزیابی که مسئولین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا ماه گذشته انجام داده بودند، السنوار بر این باور است که حماس در شرایط خوبی از این جنگ خارج خواهد شد، از اینرو همچنان از موضع قدرت در مذاکرات و چانه زنی‌ها شرکت می‌کند.

خبر مرتبط
بعد از آتش بس غزه بازار سود کدام کشورها برای اسرائیل پهن می‌شود؟

اقتصادنیوز: روزنامه الاخبار نزدیک به حزب‌الله لبنان در تحلیلی به این مساله پرداخت که در صورت برقراری آتش‌بس در نوار غزه، کشورهای متحد رژیم صهیونیستی در اندیشه کسب سود و دستاورد در شمال فلسطین اشغالی (از ناحیه مقاومت لبنان) برای این رژیم هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی