تبریک ریاست جمهوری پزشکیان به سبک ژاپنی ها

کدخبر: ۶۵۸۰۵۵
اقتصادنیوز: فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن در پیامی انتخاب مسعود پزشکیان به عنوان نهمین رئیس جمهور اسلامی ایران را تبریک گفت و تاکید کرد که توکیو خواستار گسترش همکاری‌ها با تهران است.
تبریک ریاست جمهوری پزشکیان به سبک ژاپنی ها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در متن پیام تبریک نخست وزیر ژاپن که در پایگاه خبری وزارت خارجه این کشور منتشر شده، آمده است: امیدوارم ایران نقش سازنده‌ای در ایجاد صلح و ثبات در منطقه و خاورمیانه ایفا کند و همکاری‌های خود با جوامع بین المللی را گسترش دهد.

نخست وزیر ژاپن تاکید کرد که توکیو خواستار گسترش همکاری‌ها و ایجاد روابط نزدیک با دولت پزشکیان است.

 کیتامورا توشیهیرو سخنگوی وزارت خارجه ژاپن نیز امروز (شنبه) در پیامی انتخاب پزشکیان به عنوان رئیس جمهور ایران را تبریک گفت.

وی در این پیام گفت که کشورش امیدوار است ایران نقش سازنده‌ای برای کاهش تنش‌ها و تثبیت اوضاع در خاورمیانه ایفا کند.

خبر مرتبط
مشاور مقام معظم رهبری به پزشکیان تبریک گفت/ از سال‌ها پیش به روحیه عدالتگرایانه شما آگاه بودم + عکس

اقتصادنیوز: مشاور مقام معظم رهبری با صدور پیامی پیروزی «مسعود پزشکیان» در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران را به وی تبریک گفت.

سخنگوی وزارت خارجه ژاپن افزود که کشورش به تلاش‌های دیپلماتیک خود برای کاهش تنش‌ها و تثبیت وضعیت در منطقه خاورمیانه براساس روابط دوستانه سنتی با ایران ادامه خواهد داد و در عین حال گفت وگوها را با دولت جدید ایران تقویت خواهد کرد.

مسعود پزشکیان روز جمعه پانزدهم تیرماه با کسب اکثریت آرا در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران به عنوان نهمین رئیس جمهور ایران از سوی ملت ایران انتخاب شد.

براساس اعلام ستاد انتخابات کشور مجموع آرای اخذ شده در شعب داخل و خارج از کشور ۳۰ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۱۵۷ رای است که بر این اساس تعداد آرای مسعود پزشکیان ۱۶ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۴۰۳ رای بود که توانست بر رقیب خود سعید جلیلی پیروز شود.

خبر مرتبط
تبریک اتحادیه اروپا به مسعود پزشکیان/ آماده همکاری با دولت جدید هستیم

اقتصادنیوز: سخنگوی اتحادیه اروپا پیروزی «مسعود پزشکیان» در انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبریک گفت و افزود که این اتحادیه آماده همکاری با دولت جدید ایران است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی