پاپ هشدار داد/ بی‌تفاوتی سرطان دموکراسی است

کدخبر: ۶۵۸۲۳۸
اقتصادنیوز: «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان امروز (یکشنبه) سیاست‌های پوپولیستی را محکوم و هشدار داد که دموکراسی در بسیاری از نقاط جهان، وضعیت خوبی ندارد.
پاپ هشدار داد/ بی‌تفاوتی سرطان دموکراسی است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  پاپ فرانسیس ۸۷ ساله که به شهر «تریست» در شمال شرقی ایتالیا سفر کرده است، در سخنرانی در مجمع سالانه کاتولیک‌های رومی درباره امور اجتماعی خاطرنشان کرد که بسیاری از مردم احساس می‌کنند از دموکراسی محروم شده‌ و فقرا و ضعیفان نیز به حال خود رها شده‌اند.

رهبر کاتولیک‌های جهان با محکوم کردن قطبی‌سازی و حزب‌گرایی اظهار داشت: مشخص است که دموکراسی در دنیای امروز  وضعیت خوبی ندارد.

پاپ فرانسیس که امروز (یکشنبه) و در روزی که فرانسه دور دوم انتخابات پارلمانی خود را برگزار می‌کند، صحبت می‌کرد، با اشاره به اینکه «بحران دموکراسی» ملت‌های مختلف را گرفتار کرده است، بر آسیب‌های ناشی از «فساد و بی‌قانونی‌» سیاسی تاکید کرد.

خبر مرتبط
تاکید پاپ بر نقش روسیه در روند صلح اوکراین

اقتصادنیوز: سفارت روسیه در واتیکان با اشاره به محورهای رایزنی سفیر مسکو در این کشور با رهبر کاتولیک‌های جهان درباره صلح در اوکراین، اعلام کرد که «پاپ فرانسیس» هرگونه روند صلح در جنگ اوکراین بدون مشارکت روسیه را «بی‌حاصل» می‌داند.

وی با بیان اینکه «بیایید فریب راه‌حل‌های آسان را نخوریم و در عوض به منافع عمومی علاقه‌مند باشیم»، گفت: آموزش مفهوم ارزش‌های دموکراتیک به کودکان مهم است و همچنین «بی تفاوتی، سرطان دموکراسی است.»

پاپ فرانسیس در ادامه سخنرانی خود به مشارکت کم در دموکراسی‌ها پرداخت و در این باره اظهار داشت: نگران تعداد کم از افرادی هستم که برای رای دادن رفته‌اند. چرا این اتفاق می‌افتد؟

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی