نظر احساسی نماینده دموکرات مجلس آمریکا درباره کامالا هریس

کدخبر: ۶۵۸۲۴۸
اقتصادنیوز: «آدام شیف» نماینده دموکرات مجلس آمریکا امروز (یکشنبه) گفت که احساس می‌کند «کامالا هریس» معاون رئیس‌جمهور این کشور در صورت رقابت با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور پیشین در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا، می‌تواند «قاطعانه» پیروز شود.
نظر احساسی نماینده دموکرات مجلس آمریکا درباره کامالا هریس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، آدام شیف در مصاحبه با «ان‌بی‌سی نیوز» اظهار داشت: فکر می‌کنم که او [کامالا هریس] به خوبی و به طور قاطعانه‌ای می‌تواند بر دونالد ترامپ پیروز شود.

نماینده دموکرات مجلس آمریکا افزود که با این حال جو بایدن باید در مورد نامزدی خود [برای حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۴ ایالات متحده] تصمیم بگیرد.

وی همچنین گفت که یا بایدن باید با قاطعیت پیروز انتخابات شود یا باید مسوولیت را به شخص دیگری که بتواند به پیروزی دست یابد، واگذار کند.

رئیس‌جمهور کنونی آمریکا پس از مناظره بد خود با ترامپ رئیس جمهور سابق این کشور، چیزی بیشتر از حمایت گسترده دموکرات‌ها را از دست داده است.

خبر مرتبط
اروپای هسته ای زیر چتر آمریکا چرا متوقف ماند؟/ پالتیکو بررسی می‌کند

اقتصادنیوز: از زمان پیدایش تسلیحات هسته‌ای، اروپا توسط چتر هسته‌ای آمریکا محافظت شده است اما اکنون برخی کشورهای اروپایی پرسشی را مطرح می‌کنند که آیا این وضعیت هسته‌ای همچنان پابرجا خواهد ماند؟

در همین حال، تعداد فزاینده‌ای از دموکرات‌ها در کنگره آمریکا از بایدن خواسته‌اند صحنه رقابت‌های ریاست جمهوری را به شخص دیگری واگذار کند. بعضی از نمایندگان دموکرات در کنگره آمریکا به صراحت از بایدن خواسته‌اند از سمت نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری کناره‌گیری کند.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا قرار است در آبان‌ماه برگزار شود و هر ۲ نامزد اصلی، با مشکلات مختلفی روبه‌رو هستند؛ جو بایدن به دلیل کهولت سن و ناتوانی آشکار جسمی و از سوی دیگر پرونده اتهامی علیه هانتر بایدن پسرش در میان رای دهندگان محبوب نیست و دونالد ترامپ نیز هنوز با محکومیت‌های دوران ریاست جمهوری‌اش دست‌و پنجه نرم می‌کند.

از سوی دیگر، پس از عملکرد ضعیف بایدن در مناظره با ترامپ که تکاپوی بسیاری را در حزب دموکرات برای کنار رفتن رئیس‌جمهوری آمریکا به راه انداخته و در آستانه برگزاری نشست سالیانه ائتلاف نظامی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در واشنگتن، یکی از مقامات اروپایی عضو این پیمان به تازگی گفت: «ما مطمئن نیستیم که حتی اگر جو بایدن پیروز شود، بتواند چهار سال دیگر زنده بماند.»

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی