زلنسکی چه طور از شَر فرمانده کل ارتش خلاص می شود/ کی‌یف قربانی می‌خواهد؟

کدخبر: ۶۵۸۲۵۲
اقتصادنیوز: تحلیلگر سابق سیا می‌گوید رئیس جمهور اوکراین قصد دارد فرمانده کل ارتش این کشور را برکنار کند.
زلنسکی چه طور از شَر فرمانده کل ارتش خلاص می شود/ کی‌یف قربانی می‌خواهد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، لری جانسون، تحلیلگر سابق سیا می‌گوید که به نظر می‌رسد زلنسکی قصد داشته باشد «از شر الکساندر سیرسکی خلاص شده» و شخص دیگری را جایگزین او کند، زیرا او طی چند ماه فرماندهی ارتش اوکراین، چندین تصمیم راهبردی ناموفق گرفته است.

به گزارش خبرگزاری تاس، پیش از این نیز برخی رسانه‌های اوکراینی گفته بودند که به دلیل شکست‌های اخیر ارتش اوکراین، زلنسکی چندان از عملکرد سیرسکی راضی نیست. 

«سرگئی کریوونوس» ژنرال بازنشسته اوکراینی نیز در همین راستا گفته بود که در پی شکست‌های اخیر ارتش اوکراین، ممکن است زلنسکی فرمانده کل ارتش را قربانی کند تا انتقادات را نسبت به خود کاهش داده و مشکلات را به گردن او بیندازد. این مقام سابق اوکراینی در ادامه تاکید کرد: «چنین اقدامات افراطی و برکنار کردن پرسنل ارشد در زمان جنگ کمکی به نظم کشور نمی‌کند». 

خبر مرتبط
موشک‌های اوکراین بدون گرای این کشور به بیراهه می‌رود

اقتصادنیوز: «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در مصاحبه‌ای گفت که حمله موشکی اوکراین علیه خاک روسیه بدون هدایت و دخالت مستقیم آمریکا امکان‌پذیر نیست.

زلنسکی پیش از این و در بهمن‌ماه نیز «والری زالوژنی» را از مقام فرمانده کل ارتش عزل کرده بود. زالوژنی اندکی پیش از این رخداد، وضعیت در میدان نبرد را «بن‌بست» توصیف کرده بود. خروج زالوژنی برجسته‌ترین تغییر در نیرو‌های نظامی ارشد اوکراین از زمان آغاز جنگ بود و اختلافات داخلی را در میانه کمبود مهمات و نیروی انسانی این کشور مشخص‌تر کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی