انصار‌الله یمن بندر ایلات را به تعطیلی کشاند؟

کدخبر: ۶۵۸۲۷۰
اقتصادنیوز: یک رسانه رژیم صهیونیستی تاکید کرد که اقدامات انصارالله یمن ضربات اقتصادی جبران ناپذیری را به اسرائیل وارد کرده است که نمونه بارز آن توقف شبه کامل فعالیت در بندر ایلات است.
انصار‌الله یمن بندر ایلات را به تعطیلی کشاند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، روزنامه معاریو در گزارشی در این رابطه اعتراف کرد، اسرائیل زیان‌های گسترده‌ای را بر اثر حملات انصارالله متحمل شده است که بارز‌‌ترین آنها توقف شبه کامل بندر ایلات است، این بندر امروز به دلیل حملات انصارالله یمن علیه کشتی‌‌هایی که به سویش در حرکت هستند، با بحران شدیدی روبرو شده است و وارداتش تقریبا به صفر رسیده است، این امر سبب کاهش شدید تجارت بین اسرائیل و جهان شده و در عین حال درآمدهای بندر را به شدت کاهش داده است، این در حالی است که ایلات یکی از بنادر اصلی صادرات و واردات اسرائیل بود.

به زعم این رسانه عبری زبان، انصارالله یمن تا به امروز از تمام زرادخانه خود برای این جنگ استفاده نکرده‌ و همچنان تسلیحات ویرانگری را در اختیار دارد که هنوز از آنها استفاده نکرده‌ است.

خبر مرتبط
رهبر انصارالله: ناوبری اسرائیل مختل شده است

اقتصادنیوز: هبر انصارالله یمن در سخنرانی گفت: ناوبری اسرائیل تقریباً به نصف رسیده و مختل شده است و در دریای سرخ تقریباً ترددی توسط کشتی‌های این رژیم وجود ندارد.

معاریو با استناد به تحقیقی که مرکز پژوهش‌های امنیت داخلی اسرائیل انجام داده، انصارالله، موشک‌های بالستیک میان و دور برد، موشک‌های کروز، موشک‌های ضد کشتی، پهپادهای تهاجمی و انتحاری و اسکادران‌های متعددی از هواپیماهای بدون سرنشین در اختیار دارد که جنگجویان این گروه مهارت قابل توجهی در استفاده عملیاتی از هواپیماهای بدون سرنشنی داشته و قادر به سامان دادن عملیات ویرانگری هستند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی