درگیری گالانت و نتانیاهو جنجالی شد/ مدرک خیانت رو می‌شود؟

کدخبر: ۶۵۸۲۸۶
اقتصادنیوز: رسانه‌های عبری زبان رژیم صهیونیستی در گزارش‌هایی از درگیری لفظی شدید نخست وزیر رژیم صهیونیستی و وزیر جنگ این رژیم پرده برداشتند.
درگیری گالانت و نتانیاهو جنجالی شد/ مدرک خیانت رو می‌شود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم،رسانه‌های عبری زبان رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کردند، نتانیاهو و گالانت در نشست کابینه با هم درگیری لفظی پیدا کرده و در حالی که گالانت، نتانیاهو را به گروکشی برای پیشبرد قانون عدم الزام خدمت سربازی یهودیان افراطی در مقابل پذیرش توافق مبادله اسرا متهم کرد، نتانیاهو هم به گالانت گفت مدارکی در اختیار دارد که نشان می‌دهد، او به دنبال سرنگونی‌اش است.

یسرائیل هیوم در شماره امروز یک شنبه خود با اشاره به این درگیری نوشت: تنش بین نخست وزیر و وزیر جنگ به نقطه اوج خود رسیده است.

براساس روایت یسرائیل هیوم، نتانیاهو به شدت به گالانت حمله کرده  وی را به دسیسه چینی به همراه مخالفان برای سرنگونی کابینه‌اش متهم کرد.

خبر مرتبط
سیگنال مناظره نخست آمریکا به خاورمیانه/ پیام ترامپ به نتانیاهو رسید

اقتصادنیوز: پس از مناظره اول میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، تحلیل ها در باب کنش ها و واکنش های احتمالی اسرائیل افزایش یافته، بالاخص به واسطه آن که شانس بازگشت ترامپ به قدرت نیز افزایش پیدا کرده است.

نتانیاهو در نشست کابینه برای بررسی تمدید خدمت احتیاط گفت: چه کسی به مخالفان حق وتو در رابطه با این تصمیمات می‌دهد، آنها فقط به این دلیل با قانون معافیت خدمت سربازی حریدیم‌ها مخالف هستند که از این طریق بتوانند کابینه ما را سرنگون کنند و با این کار خود باعث توقف روند آزادی ربوده شدگان و ثبت یک شکست برای اسرائیل در جنگ شوند.

در همین راستا پایگاه خبری شبکه 14 تلویزیون رژیم صهیونیستی هم در این رابطه نوشت، بعد از سخنان نتانیاهو یوآف گالانت هم به آن واکنش نشان داده و گفت: اینکه نخست وزیر بخواهد با گرو کشی آزادی ربوده شدگان را به عفو حریدیم‌ها از خدمت سربازی مرتبط کند، امری خطرناک و غیر مسئولانه است.

گالانت افزود: در سایه مذاکراتی که برای توافق با حماس برای آزادی گروگان‌ها صورت می‌گیرد، ما در شرایط حساسی قرار داریم، ما نیازمند رسیدن به توافق برای بازگرداندن اسرا هستیم، اما با وجود این شرایط حمله نتانیاهو به من و مقایسه‌ای که در این رابطه انجام داد غیر مسئولانه و خطرناک است.

خبر مرتبط
یائیر نتانیاهو هم به حرف آمد/ ادعای جنجالی پسر بی بی چه بود؟

اقتصادنیوز :پسر نخست وزیر رژیم صهیونیستی از دیوان کیفری عالی و دادستانی کل این رژیم به دلیل بازداشت صهیونیست‌های متهم به قتل فلسطینیان در هفتم اکتبر به شدت انتقاد کرد.

از سوی دیگر شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از ایهود اولمرت نخست وزیر اسبق این رژیم خبر داد، بنیامین نتانیاهو مترصد سخنرانی خود در کنگره آمریکا است تا بعد از آن روند مذاکرات مبادله اسیران را که در جریان است، منفجر کرده و به شکست بکشاند.

اولمرت در همین راستا بار دیگر خواهان سرنگونی فوری کابینه بنیامین نتانیاهو شد و تاکید کرد، بدون انجام انتخابات، خبری از پایان جنگ نخواهد بود.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که رسانه‌های عبری زبان تاکید کردند، ارزیابی مسئولین موساد آن است که در حال حاضر فرصت طلایی دستیابی به توافق مبادله اسرا با جنبش حماس به دست آمده است.

شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی با اعلام این خبر به نقل از منابعی در موساد که در این مذاکرات حضور دارند، افزود: امیدواری زیادی به این روند برای دستیابی به نقطه امضای توافقی که منجر به بازگشت اسرای اسرائیلی از نوار غزه می‌شود، وجود دارد.

این منابع که شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی نامشان را ذکر نکرد، تاکید کردند: اسرائیل این فرصت را برای دستیابی به توافق طلایی می‌داند و نهادهای امنیتی به رهبران سیاسی توصیه کرده‌اند که این فرصت را غنیمت بشمارند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی