بایدن دموکراتها را ناامید می ‌کند؟

کدخبر: ۶۵۸۴۹۸
اقتصادنیوز: هفته کنونی، هفته ای حساس برای آینده سیاسی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا است زیرا او به دنبال کاهش نگرانی های هم حزبی های دموکرات خود در مجالس نمایندگان و سنا برای اولین بار از زمان مناظره‌ ضعیفش با دونالد ترامپ رئیس جمهور قبلی و رقیب انتخاباتی خود در انتخابات ۵ نوامبر امسال است.
بایدن دموکراتها را ناامید می ‌کند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، نخستین مناظره جو بایدن رئیس جمهور کنونی آمریکا با دونالد ترامپ رئیس جمهور قبلی آمریکا در ۲۷ ژوئن (۷ تیر ۱۴۰۳) برای انتخابات ۵ نوامبر ۲۰۲۴ (۱۵ آبان ۱۴۰۳) برگزار شد. بایدن در این مناظره بارها با بیان جملات نامفهوم و نیمه‌تمام و سکوت‌های عجیب، در برابر ترامپ عملا باخت و این نمایش ضعیف بایدن در کنار دیگر خطاهای مکرر او در انظار عمومی، زنگ خطر را برای بسیاری از دموکرات ها و تحلیلگران سیاسی آمریکا به صدا در آورده و خواستار انصراف او از رقابت‌ها شده‌اند.

اما جو بایدن رئیس جمهور دموکرات آمریکا در نامه ای خطاب به دموکرات های کنگره نوشت: « اکنون بیش از یک هفته است که سوال چگونگی ادامه مسیر مطرح شده است. ما یک وظیفه داریم و آن هم شکست دادن دونالد ترامپ است. ما ۴۲ روز تا کنوانسیون حزب و ۱۱۹ روز تا انتخابات عمومی فرصت داریم. هرگونه تضعیف عزم یا عدم شفافیت در مورد وظیفه پیش رو تنها به ترامپ کمک می کند و به ما آسیب می رساند. زمان آن فرا رسیده است که با هم متحد شویم، به عنوان یک حزب متحد پیش برویم و دونالد ترامپ را شکست دهیم.»

اما این یک هفته حساس برای آینده سیاسی بایدن است، زیرا او به دنبال کاهش نگرانی‌ها در مجلس و سنا برای اولین بار از زمان مناظره خواهد بود. تعدادی از دموکرات‌های ارشد مجلس نمایندگان مانند حکیم جفریس، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان، روز یکشنبه گفتند که بایدن بهتر است از انتخابات کناره گیری کند.

خبر مرتبط
بایدن: کناره گیری نمی‌کنم/ بهترین نامزد برای شکست ترامپ هستم

اقتصادنیوز: رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت: من بهترین نامزد برای شکست ترامپ هستم و کناره گیری نخواهم کرد.

اندکی پس از انتشار نامه، بایدن در برنامه مورنینگ جو شبکه ام اس ان بی سی حاضر شد. حضور او در چنین برنامه هایی بخشی از یک استراتژی برای انجام تعاملات بیشتر «عمومی» و بدون محدودیت برای کاهش نگرانی‌ها در مورد سن وی می باشد.

اگرچه این مصاحبه پرانرژی بود، اما نتوانست تأثیر لازم را داشته باشد.

بایدن به سوالی درباره نامه خود به دموکرات‌های کنگره که خواستار اتحاد بود، پاسخ گیج‌کننده‌ای داد و ترامپ را به خاطر حضور در زمین گلف پس از مناظره مورد انتقاد قرار داد. در حالی که بایدن به دنبال کسب مجدد اعتبار خود است، ترامپ تا حد زیادی دور از دوربین رسانه ها باقی مانده است.

خبر مرتبط
درخواست ۴ قانونگذار ارشد دموکرات برای کناره‌گیری بایدن از انتخابات

اقتصادنیوز: چهار قانونگذار دموکرات از بایدن درخواست کردند که از رقابتهای انتخاباتی کناره‌گیری کند.

یک مقام در تیم انتخاباتی بایدن روز دوشنبه به وقت محلی به شبکه سی ان ان گفت که رئیس جمهور آمریکا این هفته به گفتگوی خود با قانونگذاران دموکرات ادامه خواهد داد. سه شنبه یک روز مهم خواهد بود زیرا قرار است تیم انتخاباتی بایدن یک جلسه گروهی برنامه ریزی شده با حکیم جفریس برگزار کنند.

کنگره روز سه شنبه برای اولین بار از زمان مناظره ۲۷ ژوئن در سی ان ان که باعث نگرانی گسترده در مورد توانایی بایدن برای کسب پیروزی برای دموکرات ها در ماه نوامبر و گذراندن چهار سال دیگر در قدرت شد، به واشنگتن بازمی گردد.

یک مقام ستاد انتخاباتی بایدن به سی‌ان‌ان گفت، در هفته پس از عملکرد فاجعه‌بار بایدن در مناظره، وی شخصاً با تقریباً ۲۰ دموکرات مجلس نمایندگان تماس گرفت و با رهبران حزب از جمله چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، حکیم جفریس، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان و نانسی پلوسی و جیمز کلیبرن گفتگو کرده است. این ارتباطات با هدف رفع نگرانی آنها انجام می شود.

ترامپ از سال ۲۰۱۶ که برای اولین بار به ریاست جمهوری آمریکا رسید، یکی از چهره‌های برجسته حزب جمهوری‌ خواه است که در انتخابات سال ۲۰۲۰ از رقیب دموکرات خود جو بایدن شکست خورد.

آمریکایی‌ها روز سه شنبه ۵ نوامبر ۲۰۲۴ (۱۵ آبان ماه ۱۴۰۳) برای انتخاب رئیس جمهور بعدی آمریکا به پای صندوق‌های رای می‌روند. برنده این انتخابات، دوره چهار ساله ریاست جمهوری را از ژانویه ۲۰۲۵ آغاز خواهد کرد.

۲ نامزد اصلی انتخابات این دوره ریاست جمهوری آمریکا با مشکلات مختلفی مواجه هستند؛ بایدن به دلیل کهولت سن و ناتوانی آشکار جسمی و از سوی دیگر پرونده اتهامی علیه هانتر بایدن پسرش در میان رای دهندگان در حال از دست دادن محبوبیت خود است و دونالد ترامپ نیز هنوز با محکومیت‌های دوران قبلی ریاست جمهوری‌ خود دست‌و پنجه نرم می‌کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی