در دیدار نخست وزیر عراق و این مقام آمریکایی چه گذشت؟

کدخبر: ۶۵۸۵۲۲
اقتصادنیوز: نخست وزیر عراق در دیدار معاون دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور خاورمیانه ضمن گفت و گو در خصوص پایان دادن به مأموریت ائتلاف بین‌المللی در عراق، بر ضرورت اتخاذ موضع قاطع در برابر تجاوزات به غزه و جلوگیری از تنش‌ها در این منطقه تاکید کرد.
در دیدار نخست وزیر عراق و این مقام آمریکایی چه گذشت؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق امروز دوشنبه در دیدار دانیل شاپیرو معاون دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور خاورمیانه، بر توقف کشتار دسته جمعی مردم غزه تاکید کرد.

بر اساس بیانیه دفتر اطلاع رسانی نخست وزیری عراق، در این دیدار که الینا رومانوسکی سفیر آمریکا در بغداد نیز حضور داشت، دو طرف درباره اقدامات مربوط به پایان دادن به مأموریت ائتلاف بین‌المللی برای مبارزه با داعش و فعال‌سازی روابط دو جانبه میان بغداد و واشنگتن بحث و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار همچنین درباره اوضاع منطقه و تداوم تجاوزات اسرائیل به غزه گفت‌وگو صورت گرفت.

نخست وزیر عراق در ادامه به رنج‌های ملت فلسطین، مشکلات و موانع موجود در رساندن کمک‌های بشردوستانه و امداد رسانی در سایه محاصره سنگین و کشنده در غزه و ناتوانی جامعه جهانی در انجام مسئولیت‌های خود در اعمال فشار بر دولت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای توقف کشتار دسته جمعی مردم غزه اشاره کرد.

خبر مرتبط
قدرت‌نمایی ارتش ترکیه در شمال عراق/ عملیات هلی برن در این منطقه

اقتصادنیوز: ارتش ترکیه امروز (دوشنبه) در چارچوب عملیات نظامی علیه حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) به انجام عملیات هلی برن در شمال عراق اقدام کرد.

وی همچنین بر ضرورت اتخاذ موضع قاطع در برابر تجاوزات و جلوگیری از تنش‌ها که می‌تواند به توسعه دامنه درگیری‌ها بیانجامد تاکید کرد.

شاپیرو نیز در این دیدار به اهمیت نقش عراق در کاهش تنش‌های منطقه و غیر قابل اجتناب بودن تداوم رویکرد ارتباط و همکاری میان کشورها در زمینه مسلح کردن و امنیت و ارتقای توان رزمی نیروهای عراقی در راستای حمایت از امنیت عراق و حاکمیت آن و توسعه اقتصادی و پیشرفت در تمامی سطوح اشاره کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی