نشست ناتو زیر ذره‌بین مسکو/ توسعه روابط روسیه با کره شمالی

کدخبر: ۶۵۸۷۱۰
اقتصادنیوز: سخنگوی کرملین گفت: با دقت، بیانیه‌ها و تصمیم‌های نشست سران ناتو در واشنگتن را تا حد امکان از نزدیک زیر نظر خواهیم داشت.
نشست ناتو زیر ذره‌بین مسکو/ توسعه روابط روسیه با کره شمالی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دیمیتری پسکوف روز سه‌شنبه در نشستی خبری افزود: مسکو پس از نشست سران ناتو، با بیشترین دقت اظهارنظرها، مذاکرات، تصمیم‌هایی که اتخاذ می‌شود و روی کاغذ ثبت می‌شود، بررسی خواهد کرد.

خبر مرتبط
واکنش مسکو به فاجعه بیمارستان کودکان کی‌یف/ ما به اهداف غیرنظامی حمله نمی‌کنیم

اقتصادنیوز: جعه بیمارستان اصلی کودکان کی‌یف که در پی اصابت موشک رخ داد، اتهام‌زنی غرب به روسیه را در پی داشت و از سوی دیگر، مسکو این اتهام را رد و اعلام کرد که سقوط یک موشک پدافند هوایی اوکراین عامل این رخداد بوده است.

وی یادآور شد: ناتو، اتحادی است که بارها و بارها هدف خود را از تحمیل شکست استراتژیک به روسیه در میدان جنگ اعلام کرده است.

به نوشته این رسانه روس، پیش بینی می شود که موضوعات اصلی نشست ناتو، رویارویی با روسیه و حمایت نظامی از اوکراین باشد. همچنین در این نشست درباره تقویت توانمندی نظامی ائتلاف، افزایش حجم ارتش کشورهای شرکت کننده، دستیابی به تسلیحات جدید از جمله سامانه های دفاع هوایی و موشکی و همچنین الزامات جدید برای افزایش هزینه های دفاعی کشورهای اروپایی صحبت خواهد شد.

توسعه همه جانبه روابط با کره شمالی

سخنگوی کرملین در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد:‌ مسکو قصد دارد در راستای اجرای توافق‌های انجام شده در سفر اخیر ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه به کره شمالی، روابط خود را با پیونگ یانگ «در همه زمینه‌های ممکن» توسعه و تعمیق بخشد.
پسکوف این سخنان را در پاسخ به پرسشی درباره سفر هیأتی از دانشگاه نظامی کره شمالی به روسیه بیان کرد. وی، خبرنگاران را به پیگیری موضوع از وزارت دفاع روسیه دعوت کرد. 

پوتین در روزهای ۱۸ و ۱۹ ژوئن (۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳) در سفری رسمی به کره شمالی رفت. در  پایان مذاکرات رئیس‌جمهوری روسیه و رهبر کره شمالی، دو کشور توافق‌نامه جامع مشارکت راهبردی امضا کردند. ماقمات ارشد مسکو و پیونگ‌یانگ در این سفر همچنین موافقتنامه‌هایی با هدف توسعه همکاری‌ها در زمینه بهداشت، آموزش پزشکی، علمی و همچنین ساخت پل را به امضا رساندند. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی