تولید نظامی مشترک هند و روسیه چه زمانی رونمایی می‌شود؟

کدخبر: ۶۵۸۷۶۸
اقتصادنیوز: وینای کواترا معاون اول وزیر امور خارجه هند در یک نشست خبری در دهلی نو گفت، نارندرا مودی، نخست وزیر هند و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مورد گسترش تولید مشترک دفاعی از جمله تولید انواع جدید تجهیزات نظامی گفتگو کردند.
تولید نظامی مشترک هند و روسیه چه زمانی رونمایی می‌شود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  به گفته این مقام ارشد دولت هند، روسیه و هند چندین نمونه خوب از تولید مشترک در حوزه دفاعی دارند.

وی خاطرنشان کرد: رهبران دو کشور علاقه زیادی به توسعه این تولید و افزودن انواع جدید تجهیزات نظامی، سکوهای جدید دارند که می تواند در پروژه های موفق تولید مشترک روسیه و هند گنجانده شود.

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه روز سه‌شنبه در کاخ بزرگ کرملین با نارندرا مودی نخست وزیر هند که در نخستین سفر خارجی خود پس از پیروزی مجدد در انتخابات پارلمانی این کشور به مسکو سفر کرده است، به صورت رسمی دیدار و مذاکره کرد.

دو کشور در سال ۲۰۱۵ قرارداد بستند که به طور مشترک هلیکوپترهای Kamov Ka-۲۲۶T را در هند بسازند و ۲۰۰ هلیکوپتر برای نیروهای دفاعی هند بفرستند.

خبر مرتبط
دیدار و رایزنی پوتین و مودی در کرملین

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر هند گفت‌وگوهایی را با رئیس‌جمهور روسیه در کاخ کرملین برگزار کردند.

در عوض، در سال ۲۰۲۲، هند شروع به برنامه ریزی برای هلیکوپترهای جنگی ساخت شرکت دولتی هندوستان هوانوردی با مسئولیت محدود (HIAE.NS) کرد.

تسلیحات، از تانک های دوره شوروی یا روسی گرفته تا ناو هواپیمابر و سامانه های موشکی زمین به هوا، بیش از ۶۰ درصد از سخت افزار نظامی هند را تشکیل می دهند.

مقامات گفتند: دهلی نو به لوازم یدکی روسی برای نگهداری و تعمیر آنها برای نزدیک به دو دهه نیاز دارد.

آنها به طور مشترک موشک کروز براهموس (BrahMos) را می سازند و قصد دارند تفنگ های AK-۲۰۳ را در هند تولید کنند.

خبر مرتبط
سوئیس پوتین را نقره داغ کرد/ فهرست تحریم‌ها علیه روسیه سیاه شد

اقتصادنیوز: سوئیس ده‌ها فرد و نهاد مرتبط با روسیه را به فهرست تحریم‌های خود علیه این کشور اضافه کرد.

اما در گمانه زنی ها ناتوانی روسیه در انجام تعهدات خود پیش‌بینی نشده بود.

دو مقام نظامی هند گفتند: بیش از یک سال تاخیر در تحویل قطعات سیستم دفاع هوایی روسیه که هند در سال ۲۰۱۸ به قیمت ۵ میلیارد و ۵۰۰ هزار دلار خریداری کرد، وجود داشته است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی