صنایع دفاعی ناتو قوی می‌شود/ قرارداد 700 میلیون دلاری ناتو برای خرید این موشک

کدخبر: ۶۵۸۷۷۷
اقتصادنیوز: استولتنبرگ، دبیرکل ناتو سه‌شنبه اعلام کرد که این سازمان نظامی قرارداد خرید موشک‌ ضدهوایی استینگر به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار را امضا کرده است.
صنایع دفاعی ناتو قوی می‌شود/ قرارداد 700 میلیون دلاری ناتو برای خرید این موشک

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  استولتنبرگ در حاشیه نشست سران ناتو در واشنگتن اظهار کرد: آژانس پشتیبانی و تجهیز ناتو (NSPA) همین امروز قراردادی حدودا ۷۰۰ میلیون دلاری برای خرید موشک‌های استینگر امضا کرد.

وی همچنین افزود که اعضای ناتو قرار است روز چهارشنبه درباره کمک به شرکت‌های سلاح‌سازی اروپا و آمریکای شمالی تصمیم‌گیری کنند.

استولتنبرگ اظهار کرد: اعضای ناتو تعهدنامه‌ای امضا خواهند کرد که بر اساس آن به قوی‌تر و خلاق‌تر شدن صنایع دفاعی ما در اروپا و آمریکا شمالی کمک خواهند کرد.

آخرین باری که یکی از اعضای ناتو قراردادی برای خرید موشک‌های دوش‌پرتاب استینگر امضا کرد، می ۲۰۲۲ بود. در آن هنگام، نیروی زمینی ارتش آمریکا قراردادی ۶۲۵ میلیون دلاری با شرکت ریتون امضا کرد.

خبر مرتبط
کی‌یف ناامید از عضویت ناتو/ آمریکا مخالف اصلی است/ ماجرا چیست؟

اقتصادنیوز: «امانوئل مکرون» رئیس‌جمهور فرانسه در آستانه نشست سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس این ائتلاف نظامی گفت: آمریکا و آلمان مخالفان اصلی پیوستن اوکراین به ناتو هستند.

انتقال بخشی از استینگرهای آمریکا به اوکراین باعث شده بود تا این کشور سفارش جدیدی برای خرید این سلاح‌ها ثبت کند.

نیروهای اوکراینی با استفاده از موشک‌های استینگر توانسته‌اند موفقیت‌هایی برای مقابله با روسیه کسب کنند. از این رو، درخواست اوکراین برای دریافت این موشک‌ها افزایش یافته است.

پس از آغاز حمله روسیه به اوکراین، استینگر جزو اولین تسلیحاتی بود که آمریکا به کی‌یف ارسال کرد. آمریکا تاکنون بیش از ۵۳.۶ میلیارد دلار سلاح و کمک امنیتی به اوکراین ارائه کرده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی