اسرائیل در جنوب غزه فاجعه آفرید/ 29 شهید در یک روز

کدخبر: ۶۵۸۷۷۸
اقتصادنیوز :بر اثر حمله رژیم صهیونیستی به مدرسه آوارگان در جنوب غزه، تا این لحظه ۲۹ فلسطینی شهید و چندین تن دیگر زخمی شدند.
اسرائیل در جنوب غزه فاجعه آفرید/ 29 شهید در یک روز

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، منابع محلی و  پزشکی سه شنبه شب گزارش کردند ارتش رژیم صهیونیستی مدرسه «العوده» را در شرق شهر خان‌یونس در جنوب غزه که در آن آوارگان پناه گرفته بودند، بمباران کرد که بر اثر آن دستکم ۲۷ فلسطینی شهید و چند تن دیگر نیز زخمی شدند.

ارتش رژیم صهیونیستی برای دومین بار منطقه «دوار ابوحمید» را در خان‌یونس هدف قرار دادند که بر اثر آن چند تن شهید و زخمی شدند.

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در غزه اعلام کرد رژیم صهیونیستی پس از ارتکاب شش قتل‌عام در اردوگاه‌های مرکزی غزه، قتل‌عام در خان‌یونس را مرتکب شد و تعداد شهدا طی ساعات گذشته به ۶۰ تن رسید که بیشتر آنها زن و کودک هستند.

خبر مرتبط
تلاش سازمان ملل برای ارسال سوخت به غزه/ دوجاریک موانع را برشمرد

اقتصادنیوز: استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد که تلاش‌ها برای ارسال سوخت به غزه ادامه دارد اما با تاخیر مواجه است.این نهاد اعلام کرد رژیم صهیونیستی در حالی این جنایت را مرتکب شد که سیستم بهداشتی را منهدم و بیمارستان‌ها را تخریب کرده است و کادر پزشکی و اتاق‌های عمل جراحی به دلیل کمبود لوازم پزشکی و بهداشتی، بسته بودن گذرگاه‌ها به روی بیماران و زخمی‌ها و عدم واردات سوخت و نیز در سایه فاجعه انسانی و بهداشتی تحت فشار هستند.

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در غزه ضمن محکومیت این قتل‌عام وحشتناک، رژیم صهیونیستی و دولت آمریکا را مسئول کامل تداوم  قتل‌عام‌های وحشیانه علیه مردم غزه دانست.

این نهاد از جامعه جهانی، سازمان ملل، سازمان‌های مختلف بین‌المللی و همه کشورهای آزاده خواشت رژیم اشغالگر و دولت آمریکا را برای توقف جنگ غزه تحت فشار قرار دهند.

جنبش حماس نیز این قتل‌عام را در ادامه نسل‌کشی رژیم صهیونیستی تروریست علیه مردم غزه دانست و از همه شهرهای جهان خواست برای محکومیت این نسل‌کشی راهپیمایی خشم راه‌اندازی کنند.

خبر مرتبط
پاپ نسبت به بمباران مدرسه کودکان در غزه واکنش نشان داد

اقتصادنیوز: رهبر کاتولیک‌های جهان در سخنانی نسبت به بمباران مدرسه کودکان بی‌پناه در نوار غزه ابراز تاسف کرد.

این جنبش از مردم کرانه باختری نیز خواست به انواع و اشکال مختلف با دشمن جنایتکار درگیر شده و شرکت در نبرد طوفان الاقصی را تا زمان بیرون راندن رژیم صهیونیستی از سرزمین فلسطین به حد اعلی برسانند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی