ادعای عجیب مقام ناتو درباره روسیه/ کارزار مخفی پوتین در اروپا واقعیت دارد؟

کدخبر: ۶۵۸۷۸۲
اقتصادنیوز: یک مقام ارشد ناتو سه‌شنبه مدعی شد که روسیه مهمات و نیروی کافی برای اجرای یک حمله گسترده در اوکراین را ندارد.
ادعای عجیب مقام ناتو درباره روسیه/ کارزار مخفی پوتین در اروپا واقعیت دارد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، این مقام که نخواست نامش فاش شود، اظهار کرد که حمله به منظور آتش‌سوزی گسترده، ترور و اقدامات خرابکارانه در اروپا بخشی از کارزار مخفی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای تضعیف حمایت عمومی از اوکراین است.

وی مدعی شد که روسیه در میدان نبرد متحمل تلفات «بسیار بالایی» شده است و نیرو و مهمات کافی برای انجام یک حمله گسترده را ندارد.

این مقام افزود: فقدان نیروی کافی و واحدهای بی‌تجربه برای دستیابی به اهداف غیرواقعی مساله‌ای است که آنها با آن روبرو هستند.

وی ادعا کرد: به نظر ما، روسیه برای آنکه بتواند عملیات تهاجمی خود را ادامه دهد لازم است که تسلیحات قابل توجهی بیشتر از آنچه که از ایران و کره شمالی دریافت کرده، تامین کند. همچنین پوتین باید یک بسیج عمومی گسترده دیگر اعلام کند.

خبر مرتبط
صنایع دفاعی ناتو قوی می‌شود/ قرارداد 700 میلیون دلاری ناتو برای خرید این موشک

اقتصادنیوز: استولتنبرگ، دبیرکل ناتو سه‌شنبه اعلام کرد که این سازمان نظامی قرارداد خرید موشک‌ ضدهوایی استینگر به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار را امضا کرده است.

این مقام با اشاره به اینکه کی‌یف نیز شمار زیادی از نیروهای خود را از دست داده است، گفت: ما شاهد تقویت قابل توجه توان دفاعی اوکراین هستیم.

وی پیش‌بینی کرد که روسیه از لحاظ اقتصادی توان آن را دارد که سه تا چهار سال دیگر جنگ را ادامه دهد.

این مقام همچنین اظهار کرد، «مدتی زمان می‌برد» تا اوکراین مهمات و پرسنل کافی را برای اجرای یک عملیات تهاجمی گسترده جمع‌آوری کند.

وی تصریح کرد که ناتو از کارزا روسیه برای تضعیف حمایت اروپا از اوکراین آگاه است و تاکنون ۲ بار در این باره به مسکو هشدار داده است.

خبر مرتبط
کی‌یف ناامید از عضویت ناتو/ آمریکا مخالف اصلی است/ ماجرا چیست؟

اقتصادنیوز: «امانوئل مکرون» رئیس‌جمهور فرانسه در آستانه نشست سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس این ائتلاف نظامی گفت: آمریکا و آلمان مخالفان اصلی پیوستن اوکراین به ناتو هستند.

به گفته این مقام ناتو، پوتین «همچنان تصور می‌کند که زمان به نفع اوست» و آماده است همچنان تلفات بدهد.

وی افزود که روسیه هر ماه حدود ۳۰ هزار نیروی نظامی جذب کرده است.

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی