بیانیه مشترک رهبران هند و روسیه درباره غزه/ درخواست برای آتش‌بس پایدار در منطقه

کدخبر: ۶۵۸۸۰۲
اقتصادنیوز: رهبران روسیه و هند در بیانیه‌ای خواستار ارائه بدون مانع کمک بشردوستانه به غزه شدند.
بیانیه مشترک رهبران هند و روسیه درباره غزه/ درخواست برای آتش‌بس پایدار در منطقه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در این بیانیه مشترک آمده است: رهبران دو کشور خواستار اجرای موثر قطعنامه های سازمان ملل متحد و قطعنامه ۲۷۲۰ شورای امنیت سازمان ملل و ارائه فوری و ایمن و بدون مانع کمک های بشردوستانه به طور مستقیم به جمعیت غیر نظامی فلسطین در سراسر نوار غزه شدند.

دو طرف همچنین خواستار آتش بس پایدار و آزادی فوری و بدون قید و شرط همه گروگان ها شدند.

این بینیه آمده است: «آنها بر حمایت خود از عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل و بر تعهد قاطع خود به راه کار دو کشوری بر اساس مبانی پذیرفته شده بین المللی تأکید کردند.»

به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه روز سه‌شنبه در کاخ بزرگ کرملین با نارندرا مودی نخست وزیر هند که در نخستین سفر خارجی خود پس از پیروزی مجدد در انتخابات پارلمانی این کشور به مسکو سفر کرده است، به صورت رسمی دیدار و مذاکره کرد.

پس از گذشت ۹ ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود. رژیم صهیونیستی طی این مدت به اهداف اعلام شده خود یعنی نابود کردن حماس و بازگرداندن اسیران صهیونیست از نوار غزه نرسیده است.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی