فوری/ حادثه جدید امنیتی در دریای سرخ

کدخبر: ۶۵۸۸۵۱
اقتصادنیوز: سازمان دریایی انگلیس می‌گوید گزارشی جدید از یک حادثه در آب‌های یمن دریافت کرده است.
فوری/ حادثه جدید امنیتی در دریای سرخ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس امروز-چهارشنبه- اعلام کرد گزارشی درباره یک حادثه در ۴۰ مایل دریایی جنوب «مخا» در یمن دریافت کرد.

رویترز جزئیات بیشتری از این حادثه منتشر نکرده است.

پیش از این نیز فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) ادعا کرد یک پهپاد ارتش یمن را در منطقه‌ای که تحت کنترل ارتش است، منهدم کرده است.

سنتکام در بیانیه‌ای که در پلتفرم «X» منتشر شد، پهپادهای ارتش یمن را تهدیدی قریب‌الوقوع برای نیروهای آمریکایی، نیروهای ائتلاف و کشتی‌ها در منطقه خواند.

این در حالی است که شب گذشته «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد نیروی دریایی و یگان پهپادی و موشکی نیروهای مسلح یمن چندین عملیات نظامی انجام دادند.

خبر مرتبط
انهدام پهپادهای یمن!/ سنتکام ادعای جدید مطرح کرد

اقتصادنیوز: فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی در خاورمیانه مدعی انهدام یک پهپاد انصارالله یمن شد.وی علام کرد نیروی دریایی و یگان موشکی یمن در یک عملیات مشترک با تعدادی موشک بالدار و بالستیک کشتی آمریکایی «مرسک سنتوزا» را در دریای عرب به طور دقیق هدف قرار دادند.

سرتیپ سریع ادامه داد: یگان پهپادی وابسته به نیروهای مسلح یمن یک ناو به نام «Marthopolis» را با چندین فروند پهپاد در دریای عرب به طور دقیق هدف قرار داد. شرکت مالک این کشتی تصمیم عدم ورود به بنادر فلسطین اشغالی را نقض کرده بود.

وی اعلام کرد یگان پهپادی یمن همچنین کشتی رژیم صهیونیستی به نام «MSC Patnaree» را با تعدادی پهپاد در خلیج عدن مورد حمله قرار داد و حمله موفقیت آمیز بود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی