تمجید شولتس از ناتو/ ناتو موفق‌ترین اتحاد امنیتی در طول تاریخ است

کدخبر: ۶۵۹۰۰۱
اقتصادنیوز: اولاف شولتس صدراعظم آلمان در حاشیه نشست سران ناتو در واشنگتن در اظهاراتی با اشاره به هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس سازمان پیمان آتلانتیک شمالی به خبرنگاران، گفت: ناتو موفق‌ترین اتحاد امنیتی بین‌المللی است.
تمجید شولتس از ناتو/  ناتو موفق‌ترین اتحاد امنیتی در طول تاریخ است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، صدراعظم آلمان با بیان اینکه نشست سران ناتو در واشنگتن مقارن با هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس ناتو و در یک مقطع زمانی بسیار ویژه در حال برگزاری است، اظهار کرد: ناتو نه فقط موفق‌ترین اتحاد امنیتی در صحنه جهانی بلکه موفق‌ترین اتحاد امنیتی در طول تاریخ است.

شولتس با اشاره به اینکه اروپا در حال حاضر با جنگ روسیه علیه اوکراین مواجه شده که صلح و امنیت این قاره را با تهدید مواجه کرده است، تاکید کرد: ناتو از ۷۵ سال پیش تاکنون به عنوان یک اتحاد نظامی در حفظ صلح و امنیت موفق عمل کرده است.

صدراعظم آلمان در ادامه بر تعهد این کشور بر اختصاص سهم ۲ درصد از تولید ناخالص داخلی خود به امور دفاعی تاکید کرد و افزود: در حال حاضر هزینه‌های دفاعی آلمان در مقایسه با یک دهه قبل تقریباً ۲ برابر شده است.

خبر مرتبط
موشک دوربرد آمریکا به خاک آلمان می‌رسد

اقتصادنیوز: ایالات متحده اعلام کرد تاسال ۲۰۲۶ موشک‌های دوربرد «تاماهاک» را در خاک آلمان مستقر خواهد کرد.

شولتس با بیان اینکه آلمان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین اعضای ناتو نقش پررنگی در این اتحاد نظامی بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: به اعضای ناتو اطمینان می‌دهم که برلین از عهده انجام مسئولیت مهم خود در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی برخواهد آمد.

نشست سران ناتو از روز گذشته (سه‌شنبه ۹ جولای / ۱۹ تیر) در واشنگتن آغاز شده و قرار است تا روز پنجشنبه (۱۱ جولای / ۲۱ تیر) ادامه پیدا کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی