بارزانی به پزشکیان تبریک گفت/ ریاست شما مایە تقویت روابط دو طرف است

کدخبر: ۶۵۹۰۰۴
اقتصادنیوز: «نیچیروان بارزانی» رئیس اقلیم کُردستان عراق، در تماسی تلفنی انتخاب «مسعود پزشکیان» را بە عنوان رئیس جمهور منتخب مردم ایران تبریک گفت.
بارزانی به پزشکیان تبریک گفت/ ریاست شما مایە تقویت روابط دو طرف است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، غروب امروز چهارشنبە ۲۰ تیر ماە جاری (۱۰ جولای ۲۰۲۴) در پی تماسی تلفنی «نیچیروان بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق، بە مناسبت انتخاب رئیس جمهور منتخب مردم ایران، بە «مسعود پزشکیان» تبریک گفت و برای وی در انجام این مسئولیت مهم، آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.

«نیچیروان بارزانی» بر آمادگی اقلیم کُردستان و مردم کردستان، بر گسترش روابط دوستانە و تاریخی و نیز همکاریهای مشترک در همە حوزەها با جمهوری اسلامی ایران تٲکید کرد کە منافع مشترک و همسایگی و همچنین پیشرفت دو ملت و دو کشور را بە همراە داشتە باشد.

«نیچیروان بارزانی» همچنین اطمینان خاطر کرد کە ریاست مسعود پزشکیان، مایە تقویت روابط دو طرف باشد.

خبر مرتبط
پزشکیان در یادداشتی برای روزنامه "العربی الجدید": درمان زخم دیرینه اشغال فلسطین و حل آن مسئله همه ما است

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور منتخب مردم در یادداشتی اختصاصی با عنوان «با هم برای منطقه قوی و شکوفا» برای روزنامه فرامنطقه‌ای «العربی الجدید» ضمن تأکید بر ضرورت همکاری و تعامل سازنده تمامی کشورهای منطقه برای توسعه و اعتلای جایگاه جهانی آن نوشت: درمان زخم دیرینه اشغال فلسطین و حل آن مسئله همه ما است.


به گزارش رسانه های اقلیم کردستان عراق، «مسعود پزشکیان» رئیس جمهور منتخب ایران نیز در این گفت وگوی تلفنی خوشحالی خود را از تماس تلفنی رئیس اقلیم کردستان ابراز داشت و از وی تشکر و قدردانی و بر تقویت روابط جمهوری اسلامی ایران با عراق و اقلیم کردستان تٲکید کرد.

در پایان این تماس تلفنی، مسعود پزشکیان بە روابط دوستانە و تاریخی ملت ایران، جمهوری اسلامی با مردم اقلیم کردستان اشارە کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی