آمریکا از پشت به زلنسکی خنجر زد؟/ برنامه واشنگتن برای جایگزین رئیس‌جمهور اوکراین

کدخبر: ۶۵۹۱۶۶
اقتصادنیوز: سرویس اطلاعات خارجی روسیه داده‌های مربوط به جستجوی یک جایگزین برای زلنسکی توسط مقامات آمریکا را افشا کرد.
آمریکا از پشت به زلنسکی خنجر زد؟/ برنامه واشنگتن برای جایگزین رئیس‌جمهور اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سرویس اطلاعات خارجی روسیه (SVR) براساس اطلاعات به دست آورده اعلام کرد: غرب به شدت نگران احساسات و تفکرات مردم در اوکراین است. وزارت خارجه آمریکا و سرویس خارجی اروپا دریافته‌اند که نارضایتی در میان اوکراینی‌ها به دلیل طولانی شدن جنگ با روسیه بشدت بالا رفته و بی‌اعتمادی فزاینده‌ای نسبت به مقامات وجود دارد، به‌ویژه آنکه مشروعیت ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین پس از انقضای پایان دوران ریاستش در ۲۰ مه ۲۰۲۴ زیر سوال است.

خبر مرتبط
تعهد ناتو برای کمک 40 میلیارد دلاری به اوکراین

اقتصادنیوز: دبیرکل ناتو اعلام کرد که حداقل ۴۰ میلیارد دلار در سال آینده برای حمایت مالی اوکراین برای دستیابی به پیروزی ارائه می‌شود.

براساس این اطلاعات اگرچه واشنگتن و متحدانش مخالفان زلنسکی در اوکراین را متقاعد می‌کنند که تا زمان مناسب خویشتن‌داری کنند، اما همزمان تلاش‌ها برای یافتن جایگزینی برای زلنسکی را افزایش داده‌اند.

براساس این اطلاعات تماس‌هایی با رهبر احزاب طرفدار اروپا مثل «پترو پوروشنکو» و شهردار کی‌یف «ویتالی کلیچکو» برقرار شده و گفتگوهای مخفیانه‌ای با رئیس دفتر رئیس‌جمهور اوکراین «آندری یرماک»، «والری زالوژنی»، فرمانده سابق ارتش  و «دیمتری رازومکف» رئیس سابق پارلمان اوکراین انجام شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی