در جلسه کمیسیون ماده پنج صورت گرفت:

موافقت با طرح اصلاحی محور 35 متری کرمان در منطقه 14

کدخبر: 386815
اقتصاد نیوز:‌جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل و با طرح پروژه میدانگاه در مجاورت آرامستان ارامنه در منطقه 14موافقت شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنـــــــج شهر تهران در این خصوص گفت: محور کرمان حدوداً به طول 3 کیلومتر در حد فاصل خیابان های 17 شهریور و خیابان نبرد قرار داشته که از  بزرگراه امام علی (ع) نیز عبور می کند، به طوری که محله های شکوفه، دلگشا و سرآسیاب دولاب در ضلع غربی بزرگراه و محله های شیوا، صاحب الزمـــــان و شاهد در ضلع شرقی بزرگراه تحت تأثیر این محور قرار دارند.

وی افزود: به منظور تعیین تکلیف موضوع تعریض محور و همچنین حفاظت از عرصه های ارزشمند فرهنـــــگی_تاریخی و ساماندهی اراضی بلاتکلیف و رها شده در این محور، طرح اصلاحی محور 35 متری کرمان در منطقه 14 با در نظر گرفتن مطالعات ترافیکی و شهرسازی انجام شده، در دستور کار کمیسیون ماده پنج قرار گرفت.

اشراقی گفت: در این طرح، سطح صفرتونل امیرکبیر حد فاصل خیابان 17 شهریور تا خیابان شکوفه به یک فضای شهری و عرصه عمومی همراه با فعالیت های فرهنگی و ورزشی تبدیل خواهد شد و پهنه هایی در طول محور نیز به منظور احداث فضای سبز در نظر گرفته شده است.

رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج اضافه کرد: همچنین بر اساس این طرح و در راستای توسعه قلمرو عمومی و توجه به فضاهای انسان محور، پروژه میدانگاه صلح در مجاورت آرامستان ارامنه به صورت پیاده راه طراحی و اجراء خواهد شد. 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما