25 استان به زیر صفر می روند

کدخبر: 388449
اقتصادنیوز :‌مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز آینده در ۲۵ مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر خواهد بود، گفت: تا روز ۹ بهمن آسمانی صاف در اغلب نقاط کشور خواهیم داشت که این موجب افزایش آلودگی هوا در کلان‌شهرها می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس،صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: تا روز پنج شنبه ۹ بهمن آسمانی صاف همراه با افزایش دما در اغلب نقاط کشور خواهیم داشت و همین امر موجب افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در کلان‌شهرها و شهرهای صنعتی خواهد شد.

 وی افزود: به دلیل افزایش دما خصوصاً در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل که بین ۶ تا ۱۲ درجه است، احتمال وقوع پدیده بهمن در دامنه‌های البرز پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: روز سه شنبه ۷ بهمن، مرکز و شرق خلیج فارس مواج خواهد بود، روز پنج شنبه دریای خزر مواج است.

ضیائیان بیان کرد: بعد از ظهر پنج شنبه ۹ بهمن سامانه بارشی از شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود و سبب بارش برف و باران پراکنده و وزش باد در این مناطق می شود.

وی بیان کرد: این سامانه روز جمعه تقویت شده و علاوه بر شمال غرب و غرب، در جنوب غرب، سواحل غربی و مرکزی خزر و دامنه‌های جنوبی البرز نیز فعال خواهد بود.

 مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت بیان کرد: آسمان تهران روز آینده صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی  پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۱ و ۱ درجه خواهد بود.

ضیائیان گفت: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۵ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۱۲ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: روز آینده در ۲۵ مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر خواهد بود.

 وی در تشریح وضعیت بارش ها در سال زراعی جاری اظهار کرد: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهر ۹۹) تا ۳۰ دی سال جاری ۶۵.۵ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی ۱۱۷ میلی‌متر بود که بارش سال جاری ۴۴.۲ درصد کمتر از سال گذشته است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما