احتمال طرح سوال از شهردار تهران قوت گرفت

کدخبر: 390205
اقتصادنیوز : سخنگوی شورای شهر تهران گفت : در صورت عدم پاسخگویى به تذکرها، از ظرفیت هاى قانونى استفاده مى کنم.

به گزارش اقتصادنیوز ،علی اعطا روز سه‌شنبه در دویست و شصت و نهمین جلسه شورای شهر با یادآوری تذکرهای ماه‌های گذشته خود گفت: در تاریخ  ۲۱ دی ماه تذکری به شهرداری تهران به عنوان عدم رعایت اصول حقوقی در یکی از تفاهمنامه‌ای منعقد شده در سازمان سرمایه‌گذاری ارائه کردم که در این تذکر اشاره شده بود که  سرمایه گذاری تا مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو پیش بینی شده و سپس مقرر شده بود شرکت طرف تفاهم‌نامه، ۵ هزار میلیارد تومان به صورت قرض‌الحسنه به عنوان حسن نیت پرداخت کند.

وی افزود: اما تاکنون هیچ پاسخی به این تذکر دریافت نشده است.

اعطا با اشاره به تذکر دیگری در تاریخ ۱۴ دی ماه گفت: در این تاریخ نیز در تذکری با موضوع استخدام دستیاران مدیران شهرداری در صحن شورای شهر ، پرسش‌هایی مطرح و خواستار توضیح شده بودم که تاکنون پاسخ و توضیحی به این تذکر از سوی شهرداری دریافت نشده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد : ۳۷ روز پیش یعنی در تاریخ ۷ دی ماه در رابطه با موضوع روز بازارهای شهر تهران به شهرداری تهران تذکر دادم اما در این خصوص نیز هیچ پاسخ شفاهی کتبی و یا توضیحی دریافت نشد.

وی ادامه داد: در تذکر دیگری در تاریخ ۱۴ دی ماه در خصوص وضعیت خانه نیما یوشیج سوال پرسیدم و توضیح خواستم که متاسفانه پاسخی داده نشد.

عضو شورای شهر تهران توضیح داد که ما موضوعات را دنبال می کنیم و اگر به عنوان عضو شورای شهر از طریق متعارف پاسخ نگیریم در صحن شورای شهر تذکر می‌دهیم.

وی با تاکید بر اینکه اگر در صحن هم تذکر بدهیم و پاسخ نگیریم از سایر ظرفیت‌های قانونی استفاده میکنیم، اظهار داشت: اگر در رابطه با موارد مطرح شده پاسخ روشنی نگیرم از ظرفیت قانونی استفاده خواهم کرد.

وی ادامه داد: کسانی که از شهرداری به صحن شورا می‌آیند و در جلسات حضور دارند، حضورشان چه کارکردی دارد صرفاً به هدف تنوع و دورهمى است؟

اعطا تاکید کرد: اگر پاسخ روشنی به موارد مطرح شده داده نشود از حناچی شهردار تهران طرح سوال خواهم کرد.

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۱۱ اسفند ۹۹ منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز:امروز ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ حجم معاملات اوراق بدهی دولت امروز از مرز ۳۰۰ میلیارددلار گذشت.

از دست ندهید
بلیط هواپیما