در نامه راغفر به شورای شهر تهران مطرح شد

کمک به شفاف سازی پرونده دو شهردار بازداشتی

کدخبر: 395101
اقتصادنیوز :‌ یک جمعیت مردم نهاد اعلام آمادگی کرده است که برای روشن شدن پرونده دو شهردار دستگیر شده به شورای شهر تهران همکاری کند .

به گزارش اقتصادنیوز روز 24 دی‌ماه امسال خبربازداشت  شهرداران مناطق 2 و 8 شهرداری تهران اعلام شد. ساعتی بعد پیروز حناچی شهردار تهران در صفحه  شخصی خود در توییتر نوشت که مدیریت فعلی شهرداری همواره در برخورد با فساد پیشتاز و پیشقدم بوده و همانگونه که بارها اعلام شده، در صورت کشف افراد فساد و یا دلایلی مبنی بر تخلف و یا ارائه مستندات از سوی نهادهای ذیصلاح، شهرداری تهران تابع قانون است و سریعا وارد عمل می‌شود.

 بعد ازتایید بازداشت این دو شهردار دیگر کسی از جزییات پرونده آنها اطلاعی نداشت . پیروز حناچی شهردار تهران در نشست خبری اخیرش در پاسخ به خبرنگاران که پیگیر جزییات پرونده این دو شهردار بودند گفت :‌ موضوع هنوز خاتمه نیافته است و سوالات جدی از سوی دستگاه‌های نظارتی و ما مطرح است. من قصد دفاع ندارم، اما مدیران باید به درستی کار کنند و اکنون در مرحله بازپرسی قرار دارد.

روز گذشته هم زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر  تهران هم خبر از آزادی این دو شهردار را داد و گفت :‌ به زودی حسن رحمانی و مهناز استقامتی دو شهردار منطقه ۲ و ۸ پایتخت با قرار وثیقه آزاد می‌شوند. پرونده این دو شهردار منطقه در حد اتهام است و بررسی‌های قضایی همچنان ادامه دارد.

 اما محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ریس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران اطلاعات تازه تری از پرونده دستگیری این دو شهردار به رسانه ها داده است . او در گفتگو با یک سایت خبری گفته است که  در اولین ساعاتی که خبر بازداشت دو شهردار منطقه ۲ و ۸ منتشر شد، جلسه فوق‌العاده‌ای با حضور شهردار تهران برگزار کردیم تا آخرین خبرها و آخرین اطلاعات شهردار در اختیار این شورا قرار گیرد.

او از جلسه رییس شورای شهر تهران ، شهردار و وزیر اطلاعات در خصوص این پرونده گفت تا از   کم و کیف پرونده این دو شهردار مطلع شوند و بررسی کنند که ابعاد ماجرا چه بوده است. به گفته حق شناس  فردای آن روز جلسه با وزیر اطلاعات با حضور مسئولین پرونده برگزار شد. در این جلسه با گزارش‌های ارائه شده به این نتیجه رسیدند که از بازپرس پرونده خواسته شود که شهردار نشستی با ایشان و مقامات قضایی ذیصلاح پرونده داشته باشد، پس‌ازاین دیدار شهردار تهران با حضور مسئولان پرونده با دو شهردار بازداشت‌شده نیز دیدار داشت.

به تازگی جمعیت پایش شفاف سازی و ریشه کنی فقر و فساد نامه ای به شورای شهر تهران ارسال کرده است که بر اساس آن  درخواست  بررسی ابعاد موضوع دستگیری شهرداران منتخب  و ارائه گزارش آن به مردم و رسانه های عمومی به عنوان نمایندگان افکار عمومی  شده است .

 در نامه حسین راغفر به عنوان مدیرعامل این جمعیت  آمده است :  نظر به اینکه با آغاز به کار این دوره شورای اسلامی شهر تهران و شهرداران منتخب آن مبارزه با فساد و ترویج شفافیت و پاسخگویی در اولویت قرار داشته و همه اعضای شورا در مقابل رئیس شهروندان مسئول هستند انتظار این است که در این مسیر هیچ گونه مماشاتی صورت نگیرد لازم است اعضای شورای شهر از جناب حناچی به عنوان شهردار تهران سوال  کنند که شهرداران دستگیر شده توسط مراجع محترم و ذیصلاح قضایی که توسط شما منصوب شده و چندی پیش از آنان به عنوان مدیران نمونه شهر تقدیر شده است چگونه و به چه شکل عملکرد آنها مورد ارزیابی قرار گرفته و ارتقا یافتند و از ایشان تجلیل به عمل آمده است ....

photo_۲۰۲۱-۰۲-۲۳_۱۸-۲۰-۴۷

 

 

تیتر یک
  • اونس طلا، سکه را زمین گیر کرد

    اقتصادنیوز: بیشتر معامله گران در روزهای اخیر احساس هراسی را تجربه می کنند که حاصل ابهام آمیز بودن روند آتی قیمت دلار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما