بهشت؛ مقصد گزینه های ناکام ریاست جمهوری

شهردار آینده تهران یک سردار سپاه است؟

کدخبر: 415765
اقتصادنیوز :گفته می‌شود «سعید محمد» در صورت تأیید لایه‌های بالای قدرت از چهره‌هایی است که برای شهرداری تهران معرفی می‌شود؛ اما گزینه‌هایی مانند رستم قاسمی و حسین دهقان که پس از رد صلاحیت به حمایت از «سید‌ابراهیم رئیسی» پرداخته‌اند،د نیز از افرادی هستند که در 24 ساعت گذشته نامشان به‌عنوان شهردار لیست منتخب مطرح شده است.

به گزارش اقتصادنیوز ، روزنامه شرق در گزارشی به آخرین وضعیت رد صلاحیت های انتخابات شوراهای شهر پرداخته و در بخشی به حال و هوای این روزهای ستادهای انتخاباتی جریان اصولگرا هم اشاره کرده است . در بخشی از این گزارش آمده است که «به نظر می‌آید در جناح مقابل نیز شرایط آرام و بدون حاشیه نباشد. روز گذشته درحالی‌که قرار بود شورای ائتلاف که چهره‌هایی مانند «پرویز سروری» و «محسن چمران» از افراد شاخص آن هستند، لیست نهایی خود را ارائه کنند، اعلام شد ،لیست نهایی با تأخیر ارائه می‌شود. به نظر می‌آ‌ید این لیست منتظر تأیید صلاحیت دو معاون «محمدباقر قالیباف» (سیدجعفر تشکری‌هاشمی و ناصر امانی) است که هنوز موفق نشده‌اند تأیید صلاحیت بگیرند، ولی وعده داده شده در روزهای آتی، صلاحیت‌شان تأیید می‌شود.

روز گذشته خبرگزاری فارس به‌عنوان یکی از رسانه‌های حامی این جریان، در گزارشی انتقادهایی را به این شورا وارد کرد و به نظر می‌آید شورای ائتلاف که لیست 21‌نفره خود را بسته و شهردار آینده خود را نیز تعیین کرده بود، مانند گذشته قدرت اصلی برای ارائه نهایی لیست اصولگرایان را ندارد. گفته می‌شود این اتفاق درپی دیدار «سیدابراهیم رئیسی» با اعضای شورای وحدت رخ داده است و پس از این حمایت، شورای ائتلاف در لیست 84‌نفره خود برخی اسامی ممنوعه خود را نیز آورده‌اند.

از سوی دیگر، گفته می‌شود «سعید محمد» در صورت تأیید لایه‌های بالای قدرت از چهره‌هایی است که برای شهرداری تهران معرفی می‌شود؛ اما گزینه‌هایی مانند رستم قاسمی و حسین دهقان که به نفع «سید‌ابراهیم رئیسی» از حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری کناره‌گیری کرده‌اند نیز از افرادی هستند که در 24 ساعت گذشته نامشان به‌عنوان شهردار لیست منتخب مطرح شده است که «مهرداد بذرپاش» را هم به این اسامی می‌توان اضافه کرد؛ در‌حالی‌که در گذشته تنها گزینه جدی‌ای که نامش برای شهرداری مطرح بود، «محسن پیرهادی» بود.

تجربه نشان داده که  ائتلاف‌های قبل از انتخابات، تعیین‌کننده شهردار آینده تهران نیست اما به نظر می رسد  حضور دوباره سردارهابرای  اداره شهربعید نباشد ؛ اما آنچه تعیین‌کننده‌تر به نظر می‌رسد، ائتلاف‌های پس از انتخابات شوراهاست.

 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلای تهران؛

    اقتصادنیوز: امروز ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ دامنه نوسان دلار در بازار متشکل ارزی کاهش یافت، این امر می‌تواند تحت تاثیر فضای بازار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما