جزییاتی تازه از دور جدید ثبت نام مسکن ملی

کدخبر: 417013
اقتصادنیوز: اواخر اردیبهشت ماه یاسر لک معاون اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، قیمت هر متر مسکن ملی را 3.7 میلیون تومان اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ، ثبت نام مجدد متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن از روز 17 خردادماه آغاز می شود. این چهارمین مرحله از ثبت نام خواهد بود که البته جزئیاتی درخصوص تعداد واحدهای ثبت نامی اعلام نشده است.

محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ با بیان این خبر گفت:با مصوبه دولت، تسهیلات مسکن ملی از 100 به 150 میلیون تومان افزایش یافته و تولید مستمر مسکن در دستور کار است.

طبق گفته او، مرحله دوم مسکن ملی تا پایان خردادماه افتتاح می شود.

وزارت راه و شهرسازی پیش از این بارها اعلام کرده که متقاضیان بدحساب از پروژه های مسکن ملی حذف و از لیست رزرو جایگزین آنها خواهد شد.

البته گفته می شود نظر محمد اسلامی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ این است که مدیران، پروژه های اقدام ملی را با وام بانکی جلو ببرند و اگر واقعا مجبور شدند اقدام به حذف افراد کنند.

گفتنی است، از کل 530 هزار واحد اقدام ملی مسکن که در مرحله اجرا قرار دارد تا روز 15 فروردین ماه 1400 تعداد 213 هزار و 101 متقاضی برای مسکن ملی افتتاح حساب و از این تعداد 150 هزار و 338 نفر وجوه اولیه را واریز کردند که معادل 6790 میلیارد تومان است. بنابراین حدود 380 هزار نفر مبلغی واریز نکرده اند که احتمال حذف آنها وجود دارد.

 همچنین قیمت به روز واحدهای اقدام ملی مسکن به 3.7 میلیون تومان در هر متر مربع رسیده است. این موضوع را اواخر اردیبهشت ماه یاسر لک ـ معاون اداره کل راه و شهرسازی استان تهران ـ به ایسنا اعلام کرد و گفت:با توجه به ضرایب اعمال شده به قیمت پایه واحدهای اقدام ملی مسکن که سه ماهه دوم سال گذشته اعلام شد در حال حاضر قیمت هر متر مسکن ملی به سه میلیون و 700 هزار تومان رسیده است. در آینده نیز ممکن است تعدیل ها کاهشی یا افزایشی باشد.

تیتر یک
  • ارزش منصفانه طلا چقدر است؟

    آخرین مطالعه نشان می دهد که آمریکا در حال نزدیک شدن به «وضعیت عادی» است ، اما آخرین مرحله،مرحله دشواری خواهد بود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما