پارک های ما به پارک سگ تبدیل شده است / مگر گوسفند را برای چرا به پارک می برند ؟

کدخبر: 433569
اقتصادنیوز :‌یک عضو شورای شهر تهران گفت :‌در شمال شهر تهران پارکی هست که تماما به سگ اختصاص دارد و کسی جرات نمی‌کند به آنجا برود مگر کسی که سگ داشته باشد و آن سگ از صاحب خود دربرابر سگ‌های دیگر حفاظت کند. این قصه در پارک‌های دیگر سطح شهر نیز در حال گسترش است. پارک‌های ما به پارک‌سگ تبدیل شده‌اند.

سید محمد آقامیری در چهارمین جلسه شورا پس از استماع گزارش معاون خدمات شهری شهرداری تهران طی دو تذکر گفت: تذکر نخست در خصوص عدم برقراری عدالت اجتماعی است و براساس آمار ۳۵ محله در تهران پارک محله ندارند و ۷۰میدان تره بار در محلات کسری دارند.

آقامیری در دومین تذکر با اشاره به یکی از مصوبات دوره پنجم شورا در خصوص سگ‌گردانی در پارک‌ها گفت: شورای شهر قبلی مصوبه‌ای درباره سگ‌گردانی در پارک‌ها داشتند، کاری به خود حیوان سگ ندارم، حیوان وفاداری است و در اسلام اصل کاربری آن مورد تایید است، اما اینکه از حیوان در کجا استفاده شود مهم است. گوسفند هم حیوان خیلی خوبی است، اما آیا کسی اجازه دارد گوسفند خود را در پارک برای چرا ببرد؟ اجازه می‌دهید؟ گوسفند به فضای سبز ضربه می‌زند و سگ به فضای اجتماعی و خانوادگی کسانی که در پارک‌ها حضور دارند ضربه می‌زند.

حجت الاسلام اقامیری ادامه داد: الان در شمال شهر تهران پارکی هست که تماما به سگ اختصاص دارد و کسی جرات نمی‌کند به آنجا برود مگر کسی که سگ داشته باشد و آن سگ از صاحب خود دربرابر سگ‌های دیگر حفاظت کند. این قصه در پارک‌های دیگر سطح شهر نیز در حال گسترش است. پارک‌های ما به پارک‌سگ تبدیل شده‌اند.

وی خطاب به یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: درقانون داریم که باید از آن ممانعت شود، قانون منع حیوانات خانگی داریم و نباید این قانون سرسری گرفته شود و بعداً به یک چالش و معضل اجتماعی شود و برخورد با آن مسأله اجتماعی ایجاد کند و به راحتی نشود جلوی این کار را گرفت. درباره آن توضیح دهید که چطور جلوی این کار را می‌گیرید.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما