زیر پله در تهران متری چند؟+ جدول

کدخبر: ۶۴۹۱۲۹
اقتصادنیوز: بررسی فایل های اجاره نشان می دهد رهن و اجاره اتاق‌های ریزمتراژ و بدون امکانات تحت تاثیر افزایش قیمت مسکن، نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
زیر پله در تهران متری چند؟+ جدول

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکو،  بررسی‌ها نشان می‌دهد که  با افزایش قیمت مسکن و کاهش قدرت خرید مردم شاهد رشد اجاره اتاق و همچنین پانسیون در پایتخت هستیم.آنطور که آگهی‌ها نشان می‌دهد، طالب این اتاق‌های کوچک، دانشجویان، افراد متاهل بدون فرزند، افراد مجرد شاغل و اتباع‌اند که به دنبال داشتن سرپناهی با بودجه اندک هستند.

این اتاق‌های ریزمتراژ که اغلب تا 20 مترمربع زیربنا مساحت دارند؛ دارای سرویس‌ حمام‌ و دستشویی‌ مشترک‌‌ هستند و یا زیر هم‌کف قرار دارند.

از دیگر وجوه مشترک این اتاق‌ها قرارداد قولنامه‌ای، قدمت بالا و کیفیت پایین و صرفا محلی برای خواب است.

بررسی‌های ما نشان می‌دهد که رهن و اجاره این اتاق‌های ریزمتراژ و بدون امکانات نیز تحت تاثیر افزایش قیمت مسکن، نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

خبر مرتبط
خبر خوش به تهرانی‌ها درباره نهضت ملی مسکن

اقتصادنیوز: عملیات اجرایی ۱۵۰ هزار پروژه نهضت ملی مسکن در استان تهران آغاز شده که پیشرفت فیزیکی خوبی هم داشته است.

در محله نارمک، برای یک زیرپله با 8 مترمربع زیربنا 100 میلیون تومان ودیعه تعیین شده است؛ در محله اتابک نیز، برای زیر زمین حدود ۱۸ متر که یک سوئیت بدون آشپزخانه است ودیعه ۳۰ میلیون تومانی و اجاره 3 میلیون و 500 هزار تومانی تعیین شده است.

زیر پله

در محله استادمعین، ودیعه زیرزمینی قدیمی با 15 مترمربع زیربنا 45 میلیون تومان و اجاره ماهانه آن 3 میلیون تومان است.

در سلسبیل، اتاقی ۱۲متری (دو اتاق تودرتو) واقع در حیاط خانه اجاره داده می‌شود که  در آگهی ذکر شده که در این حیاط، ۵ اتاق وجود دارد که هر کدام به افراد مذکر اجاره داده شده و سرویس بهداشتی و حمام و سینک ظرفشویی داخل حیاط بصورت اشتراکی است.

جدول قیمت ملک

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی