بذرپاش ضرب الاجل داد/ 48 ساعت فرصت به استانداران

کدخبر: ۶۴۹۱۳۹
اقتصادنیوز: وزیر راه و شهرسازی صبح امروز پس از جلسه شورای عالی مسکن از ضرب‌الاجل 48 ساعته به استان‌ها برای تعیین سقف افزایش اجاره‌بهای مسکن خبر داد.
بذرپاش ضرب الاجل داد/ 48 ساعت فرصت به استانداران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، مهرداد بذرپاش پس از جلسه شورای عالی مسکن اظهار داشت: هفدهمین جلسه شورای عالی مسکن صبح امروز برگزار شد، خود این عدد 17 معنایی دارد و اهتمام دولت و رئیس‌جمهور شهیدمان را به مسئله مسکن نشان می‌دهد.

خبر مرتبط
طرح ساماندهی بازار مسکن چگونه بر نوسان قیمت‌ها تاثیر می‌گذارد؟

اقتصادنیوز: عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای قوانین حوزه مسکن در کشور شاهد کنترل نوسان قیمت رو به بالای آن در حوزه خرید و فروش و اجاره‌بها باشیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز این جلسه با ریاست آقای مخبر سرپرست محترم ریاست جمهوری برگزار شد، بیش از 2 میلیون 600 هزار واحد مسکونی هم اکنون در حال ساخت است و این هفته در 3 استان حدود 60 هزار مسکن افتتاح شده و کلید آن به مردم واگذار می‌شود.

وی افزود: در سال 1402 رکورد صدور پروانه در بافت فرسوده شکسته شد و حدود 92 هزار پروانه صادر شد و در کل دولت این عدد به 270 هزار رسیده است.

این مقام مسئول تاکید کرد: به شورای عالی مسکن استان‌ها اختیار داده شد که ظرف مدت 48 ساعت سقف اجاره‌بها در هر استان را مطابق قانون تعیین و به دبیرخانه ارسال کنند تا شرایط مداخله قانونی و منظم در بازار اجاره توسط دولت دنبال شود.

بذرپاش با اشاره به تصمیمات مهم جلسه گفت: تورم نقطه‌به‌نقطه اردیبهشت ماه بخش مسکن کاهشی شده است، 100 هزار میلیارد تومان در قانون بودجه 1403 بنا شد، برای افزایش سرمایه بانک مسکن پرداخت شود که این رقم از طریق اوراق تامین خواهد شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی