وام نهضت ملی مسکن 800 میلیونی شد؟/ اعلام جزئیات اقساط

کدخبر: ۶۵۶۴۲۳
اقتصادنیوز: پس از تصویب وام 800 میلیون تومانی برای نهضت ملی مسکن، اقساط وام این طرح خرید مسکن نیز مشخص شد.
وام نهضت ملی مسکن 800 میلیونی شد؟/ اعلام جزئیات اقساط

به گزارش اقتصادنیوز، در هجدهمین جلسه شورای عالی مسکن به ریاست محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری، با افزایش سقف تسهیلات نهضت ملی مسکن در شهرها به ۸۰۰ میلیون تومان موافقت شد.

بر این اساس، متقاضیان نهضت ملی مسکن می‌توانند تا سقف ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که این سقف بعد از تصویب در شورای پول و اعتبار، ابلاغ و قابلیت اجرایی خواهد یافت. پیش از این، سقف تسهیلات نهضت ملی مسکن در شهرها ۵۵۰ میلیون تومان تعیین شده بود.

اقساط وام نهضت ملی مسکن

به گزارش اقتصادنیوز، اقساط وام نهضت ملی مسکن  در 2 سال ابتدایی با روش پلکانی اجرا خواهد شد. با این حال، با توجه به محاسبه بازپرداخت تسهیلات 800  میلیون تومانی به روش ساده، متقاضی باید در دوره 20 ساله ماهانه 10 میلیون و 803 هزار تومان قسط پرداخت کند.

بازپرداخت این تسهیلات 20 ساله است، اما اگر در مدت 2 سال، ساخت واحد‌ها به اتمام برسد بازپرداخت وام نهضت ملی مسکن به 18 سال کاهش پیدا می‌کند. موعد آغاز پرداخت اقساط این وام از زمان تکمیل واحد و تحویل آن به متقاضی است.

نحوه دریافت وام نهضت ملی مسکن

به گزارش اقتصادنیوز، ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن از همان ابتدا به صورت غیرحضوری انجام می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری به هیچ مرکزی نیست.

تقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت saman.mrud.ir ثبت‌نام خود را انجام دهند.

اگرچه این روند منوط به اعلام وزارت راه و شهرسازی مبنی بر آغاز دوباره ثبت‌نام طرح نهضت ملی مسکن است. همچنین کسانی که در مراحل قبلی، اطلاعات خود را اشتباه وارد کرده‌اند، می‌توانند بر اساس اعلام رسمی وزارت راه و شهرسازی و با مراجعه به سامانه saman.mrud.ir در بازه‌ای که تعیین می‌شود برای ویرایش اطلاعات در سامانه نهضت مسکن و تغییر شهر انتخابی اقدام کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی