آمار زمین‌خواری در کشور/این استان‌ها رکورددار شدند

کدخبر: ۶۵۶۴۵۰
اقتصادنیوز: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سه استان تهران، خوزستان و فارس رکورددار تعرض اراضی و زمین‌خواری در کشور شده‌اند.
آمار زمین‌خواری در کشور/این استان‌ها رکورددار شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، ارسلان مالکی با بیان اینکه جلوگیری از افزایش تعرض به اراضی دولتی یکی از مهم ترین اقدامات در سازمان ملی زمین و مسکن بوده است، گفت: از سال گذشته برنامه ریزی های دقیقی برای جلوگیری از افزایش میزان تعرض به اراضی دولتی انجام شده و در این  زمینه هم توانسته ایم رتبه های بسیار خوبی را به دست بیاوریم.

وی افزود: با استفاده از توان یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در سه ماه ابتدای امسال  موفق به رفع فوری یک‌هزار و ۲۱۵ مورد تعرض به اراضی دولتی به مساحت حدود ۴۳۵ هکتار شده ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه یگان حفاظت در ۳ ماه گذشته ۸۳ مورد حکم قطعی رفع تصرف را هم اجرا کرده است، افزود: مساحت اراضی آزاد شده توسط یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در کشور بیش از ۲۰۸ هکتار زمین بوده است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اظهار کرد: سیاست ما در صیانت از اراضی دولتی به عنوان بخشی از بیت‌المال همواره بر اقدامات پیشگیرانه بوده که این امر با تلاش‌های همکاران‌مان در یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن میسر شده است.

او گفت: بیشترین میزان وقوع تعرض در سه ماه نخست امسال در استان‌های تهران، فارس و خوزستان صورت گرفته است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی