تهرانی ها رویای خانه دار شدن را فراموش کردند کابوس رهن و اجاره دارند

کدخبر: 380702
نایب رییس کمیسیون عمران شورای شهر تهران گفت : هزینه‌های سرسام‌آور مسکن، نه تنها رویای خانه‌دارشدن اغلب شهروندان را کان لم یکن ساخته، که رهن و اجاره مسکن را هم برای بسیاری کابوس کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادنیوز ،افشین حبیب زاده با اشاره به این که افسوس که امروز شاهد برخی مسئولانی هستیم که صدای نجابت مردم را نمی‌شوند و به جای جبران مافات، در منافع شخصی و گروهی خود غرق شده‌اند گفت :  به جای آنکه گرهی از مشکلات مردمی بگشایند که بر اثر بی‌برنامگی و بی‌لیاقتی داخلی و تحریم‌ها و خصومت‌های خارجی، زیر بار دشواری‌های روزافزون کمر خم می‌کنند، با یکدیگر بر سر خرید برج‌های لوکس تهران رقابت می‌کنند یا ثروت بادآورده و فرزندان خود را به کشورهای بیگانه می‌فرستند تا زندگی بهتری برای خود به خرج همین مردم نجیب و گرفتار فراهم کنند تا گرفتار آینده‌ای نشوند که خود برای انبوه اقشار آسیب‌پذیر مردم ایران رقم زده‌اند. این سبک زندگی لوکس در قیاس با معیشت و سبک زندگی اکثریت شهروندان، نشان‌دهنده شکافی است که کمتر تاریخ این مرزوبوم به خود دیده است.

 

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه  اقشار فرودست هر روز بیش از پیش به تنگدستی فرومی‌افتند و طبقه متوسط همچون برفی در مقابل آفتاب تموز آب و دچار تنگدستی می شود، گفت: هزینه‌های سرسام‌آور مسکن، نه تنها رویای خانه‌دارشدن اغلب شهروندان را کان لم یکن ساخته، که رهن و اجاره مسکن را هم برای بسیاری کابوس کرده است. در مقابل، شماری منازل و برج‌های لوکس در کوچه‌پس‌کوچه‌های الهیه، نیاوران، زعفرانیه و برجهایی چون چناران و رولکس و آلتون کورت و رومارزیدنس که گوی سبقت از کاخ‌ها و عمارات گذشتگان می‌رباید. نفس وجود این برج‌های لوکس محل ایراد نیست؛ ایراد آنجاست که بر اثر برنامه‌ریزی‌ها و عملکرد پراشکال و گاه پرمفسده ، جزایری لوکس در میان دریایی از فقر و مشکلات اقتصادی پدید آمده است و شگفتا که برخی مسئولان ما که مردم را به ترک ظواهر دنیوی و تشبث به ساده‌زیستی اندرز می‌دهند و تظاهر می‌کنند، زندگی در این جزایر کوچک آرامش را ترجیح می‌دهند.

حبیب زاده با تاکید براینکه با تداوم این وضع، آن آرامش هم ماندنی نیست، تصریح کرد: عین مسئولیت‌ناپذیری است اگر بپنداریم این شکاف‌های حاد که محصول عملکرد مسئولان است، صبر مردم را لبریز نخواهد کرد. نیاز به بازنگری اساسی در عملکردها و نگرش‌ها در سطح سیاسی و اقتصادی است. راه را مقام معظم رهبری به ما نشان دادند که همانا اتحاد ملی، پایبندی به اهداف ملت و اجماع قوای حکومتی برای دستیابی به اهداف ملی است.

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما