اقتصادنیوز گزارش می‌دهد:

رشد تولید خودرو منفی شد/ کارنامه خودروسازان در اردی‌بهشت‌ماه

کدخبر: 145248
خودروسازان کشور در دو ماه گذشته بیش از 158 هزار دستگاه انواع خودرو سواری، اتوبوس، مینی بوس و کامیون به تولید رسانده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2.8 درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز، کارنامه تولید خودرو در دو ماه نخست سال نشان می‌دهد که خودروسازان کشور در این مدت 158 هزار و 571 دستگاه انواع خودرو سواری، اتوبوس، مینی‌بوس و کامیون به تولید رسانده اند که نسبت به دو ماه نخست سال قبل با کاهش 2.8 درصدی همراه بوده است.

این گزارش حاکی از آن است که در دو ماه نخست امسال ایران خودرو با تولید 81 هزار دستگاه انواع خودرو، کماکان بزرگترین خودروساز کشور لقب گرفته اما نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش تولید 5.5 درصدی مواجه بوده است.

سایپا نیز در این مدت 63 هزار دستگاه انواع خودرو به تولید رسانده و رشد تولید 4.4 درصدی را چشیده است.

بر اساس این آمار تولید انواع خودرو سواری در کشور طی فروردین و اردی‌بهشت امسال با کاهش 4 درصدی مواجه بوده خودروسازان کشور ظرف این مدت 146 هزار دستگاه خودرو را به تولید رسانده اند.

کارنامه تولید انواع خودرو سواری در کشور بیانگر آن است که در دو ماه گذشته، ایران خودرو 77 هزار دستگاه انواع خودروسواری را به تولید رسانده و کاهش 7 درصدی را در تولید این نوع خودروها تجربه کرده است. در مقابل سایپا 57 هزار دستگاه انواع سواری را به تولید رسانده و 4 درصد رشد تولید داشته است.

تیتر یک
  • بیانات رهبر انقلاب در سالروز ولادت پیامبر(ص)

    حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: ولادت پیامبر در واقع شروع یک دوره‌ی جدید در زندگی بشر است. بشارتی است برای اینکه یک…

از دست ندهید
بلیط هواپیما