رئیس سازمان برنامه‌و بودجه خبر داد؛

بودجه ۹۹ کاهش قدرت خرید مردم را جبران می‌کند

کدخبر: 315255
اقتصادنیوز: رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه مهم‌ترین سیاست لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، موضوع جبران کاهش قدرت خرید مردم است، گفت: این سیاست در قالب مهار تورم و استمرار پرداخت یارانه‌ها و پرداخت‌های جبرانی و نیز افزایش حقوق و دستمزد و همچنین همسان‌سازی حقوق بازنشسته‌ها انجام خواهد شد.

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، محمدباقر نوبخت در آخرین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، افزود: لایحه بودجه در وقت مقرر تدوین و تنظیم شد و هفدهم آذرماه از سوی رییس‌جمهوری به مجلس شورای اسلامی ارایه می شود.

وی افزود: این لایحه با همراه ۱۹ جلد پیوست به مجلس می رود و لایحه یاد شده به لحاظ مقطع زمانی، نوع تهیه و تنظیم و نیز اهداف و رویکردها با لوایح سال‌های گذشته متفاوت است.

نوبخت تصریح کرد: سال آینده هیچ نوع افزایش قیمتی در کالاها و خدمات اعمال نخواهد شد و نیز هزینه‌ها بوسیله پول پرقدرت تأمین نخواهد شد و دارو و کالاهای اساسی با همان ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی تأمین می‌شود.

وی همچنین یکی از اهداف مهم بودجه سال آینده کل کشور را تقویت تولید و اشتغال برشمرد و گفت: تدوین و تنظیم بودجه متناسب با قانون محاسبات عمومی انجام شده و پیش‌بینی منابع و مصارف واقع‌بینانه بوده و با کمترین میزان وابستگی به منابع نفتی لحاظ شده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان این‌که در شدیدترین شرایط اقتصادی کشور تلاش می‌ شود که کمترین فشار به مردم وارد شود، از همه مدیران این سازمان خواست که بعد از ارایه بودجه به مجلس شورای اسلامی، در تبیین دقیق اهداف، اعداد و رویکردهای بودجه سال آینده در رسانه‌ها توجه لازم را داشته باشند.

آخرین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، امروز به ریاست محمدباقر نوبخت و با حضور معاونان و مدیران این سازمان برگزار شد.

 

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید