اغاز برنامه دوم راهبردی فروشگاه‌های رفاه در سال 97

کدخبر: 205993

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

گروه بنگاه ها- مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای رفاه با اشاره به سیاست‌های کلان سال ۹۷ و نیز اهم پروژه‌های رشد شرکت گفت: سال ۱۳۹۷ مقارن با آغاز رسمی برنامه راهبردی دوم رفاه است که این برنامه رشد شتابان نام گذاری شده است.

به گزارش دنیای اقتصاد،فرشید گلزاده کرمانی با تاکید بر اینکه با همت و تلاش ستودنی همه همکاران، شاهد رشد فروش بی‌نظیری در اسفند ماه بودیم، افزود:بدین ترتیب در پایان ۵ ماه اول سال مالی ۹۷-۹۶، بودجه فروش شرکت که در روزهای اولِ ابلاغ، دست نیافتنی تلقی می‌شد به صورت کامل محقق شده است. 

وی ادامه داد: مهم‌تر از کسب این دستاورد ارزشمند ، تلاش بی‌وقفه برای حفظ آن است و چه بسا حفظ این دستاورد از دستیابی به آن چالش‌برانگیزتر است. بر این اساس  پایبندی ما به این سیاست‌ها و برنامه‌های اتخاذ شده برای سال جدید یکی از شروط لازم برای حفظ و ارتقاء موفقیت‌های اخیر است.

 گلزاده با بیان اینکه مهمترین هدف محوری ما در سال مالی جاری، افزایش سهم بازار و ارتقای میزان فروش است ،خاطرنشان کرد: به همین منظور اقدامات گوناگونی اعم از ارایه تخفیفات گسترده به مشتریان، ارتقای کیفیت خدمات فروشگاهی از طریق آدیت منظم فروشگاه‌ها، بهبود کیفیت کالاها، عرضه تنوع مناسبی از محصولات، تبلیغات گسترده و نیز برنامه‌های فروش سازمانی در دستور کار قرار دارد.

وی در ادامه  سیاست دوم رفاه را بهبود حاشیه سود عنوان کرد و گفت: به منظور افزایش توان برای ارایه تخفیف به مشتریان، بهبود حاشیه سود شرکت باید مورد توجه جدی قرار گیرد؛ تحقق این امر با اصلاح روش‌های سفارش‌گذاری، مدیریت موجودی کالا و بهبود شاخص ماندگاری کالا، تمرکز بر تأمین‌کنندگان برتر و اصلاح روش‌های ثبت هزینه و قیمت تمام شده قابل انجام است که از طریق کارگروه مدیریت گروه‌بندی کالایی (Category Management) به طور نظام‌مند پایش خواهد شد.

 مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای رفاه ، توسعه حوزه مواد غذایی تازه را سیاست سوم  این شرکت دانست و افزود: عرضه محصولات با کیفیت بالا و قیمت مناسب در بخش موادغذایی تازه یکی از پروژه‌های بنیادین سال 97 است و هر گروه کالایی در این بخش با یک مدیریت مجزا و با سرمایه‌گذاری مناسب در زیرساخت‌ها توسعه داده خواهد شد تا این مهم محقق شود.

وی در تشریح دیگر برنامه های رفاه تصریح کرد:  اجرای برنامه‌های متنوع تبلیغاتی به منظور ارتقای برند و جذب مشتریان به فروشگاه‌های رفاه با هدف اطلاع‌رسانی تحولات ایجاد شده در رفاه به مشتریان اعم از اصلاح قیمت‌ها، بازسازی فروشگاه‌ها، ارتقای کیفیت و تنوع کالاها و ... همچنان با قوت استمرار خواهند یافت. در سال ۹۷، توجه و سرمایه گذاری بر روی تبلیغات هدفمند با رویکرد توسعه وفاداری مشتریان در قالب باشگاه مشتریان و به منظور نگهداشت و در نتیجه ایجاد تکرار خرید، سرمایه گذاری بر روی دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوای فاخر رویکرد محوری در تبلیغات است. 

گلزاده کرمانی راه‌اندازی فروشگاه‌های مدرن با تأکید بر فروشگاه‌های هایپر و اکسترا در مناطق جغرافیایی مناسب را سیاست پنجم رفاه عنوان کرد و گفت: این سیاست در سال جدید  با جدیت بیشتر و نظامندتر پیگیری می‌شود و توسعه مدل های جدید فروشگاهی به منظور کسب سهم بیشتر از سبد خانوار و مشتریان جدید، در قالب کسب و کارهای جدید دنبال خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت  آموزش نیروی انسانی تاکید کرد: ایجاد مرکز آموزش تخصصی و اجرای گسترده برنامه‌های آموزشی اثربخش در سطوح مختلف شغلی برای تأمین نیروی انسانی موردنیاز فروشگاه‌های فعلی و جدید رفاه و نیز نیروی انسانی کسب و کارهای جدید با جدیت دنبال خواهد شد. همچنین بازطراحی سیستم جبران خدمات نیروی انسانی به منظور تخصیص مؤثر هزینه‌های پرسنلی و نیز اجرای منظم سیستم کارانه عملکرد از پروژه‌های مهم سال ۹۷ است.

 مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای رفاه در پایان با بیان اینکه اجرای سیاست‌های فوق برای تقویت و رشد کسب و کار فعلی رفاه دارای اهمیت هستند ، افزود: همچنین به موازات رشد کسب و کار فعلی، توسعه کسب و کارهای جدید اعم از مدل‌های کسب و کار جدید فروشگاهی، ورود به عرصه فروش اینترنتی، تقویت حوزه لجستیک، توسعه نمایندگی‌ها و ... نیز با قوت ادامه خواهد یافت.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما