کدخبر: ۲۱۴۲۷۵ لینک کوتاه

ارزش اسنپ به یک میلیارد دلار رسید

گروه بنگاهها: مدیرعامل اپراتور دوم تلفن همراه، اسنپ را اولین استارتاپ با ارزش بالای یک میلیارد دلار کشور معرفی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز،این مراسم با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و برخی فعالان حوزه‌های فناوری، ورزش و دانشگاه و همزمان با هفته ارتباطات برگزار شد.

علیرضا قلمبر دزفولی مدیرعامل ایرانسل در سخنان خود در جریان ارائه گزارش دستاوردهای ایرانسل اعلام کرد: خوشحالم که  با حمایت اپراتور دوم تلفن همراه، امروز اولین یونی کورن ایران را معرفی کنم. اسنپ اولین استارتاپ ایرانی است که توانسته به ارزش یک میلیارد دلار رسیده است..

در ادامه  شهرام شاهکار به عنوان مدیر اجرایی ارشد اسنپ و نماینده گروه اینترنت ایران(IIG) به ارائه گزارشی از عملکرد این تاکسی اینترنتی و دیگر استارتاپ‌های حاضر در این گروه پرداخت.

 شاهکار گفت:  اسنپ با رکورد یک میلیون سفر موفق روزانه در سراسر کشور توانسته هفتمین استارتاپ حوزه حمل‌ونقل آنلاین (تاکسی اینترنتی) در دنیا شود. البته اسنپ رکوردار بیشتر سفر اینترنتی یک شهر دنیاست. اوبر در سائو پائلو به تعداد ۴۵۰ هزار سفر روزانه رسیده که اسنپ رکورد این شرکت بین‌المللی را در میزان سفرهای شهر تهران شکسته  است.

بدین ترتیب اسنپ بعد از  شرکت‌های دی‌دی چاکسینگ (چین)، اوبر (آمریکا)، گرب (سنگاپور)، اولا (هند)، لیفت (آمریکا) و یاندکس (روسیه) توانسته خود را به عنوان هفتمین استارتاپ حمل و نقل جهان معرفی کند.

مدیر اجرایی اسنپ اعلام کرد که باتوجه به تعداد سفرهای روزانه و دیگر معیارهای رایج در ارزش گذاری   تاکسی‌های اینترنتی دنیا، ارزش اسنپ ۱.۴ تا ۱.۷ میلیارد دلار برآورد می‌شود. بدین ترتیب این تاکسی اینترنتی به عنوان اولین یونی کورن ایران در جهان مطرح شده است.

به استارتاپ‌هایی که بتوانند از ارزش یک میلیارد دلار گذر کننده به نام یونی کورن(اسب تک‌شاخ) در دنیای کسب‌وکار یاد می‌شود. این نامگذاری از سال ۲۰۱۳ توسط یک سرمایه‌گذار خطر پذیر (VC) در دنیا مطرح شد.

به گفته شاهکار، تا کنون یک هزار نفر مستقیم و ۷۰۰ هزار نفز غیر مستقیم توسط اسنپ به شغل دست یافته‌اند. میزان اشتغالزایی غیر مستقیم در اسنپ باکس نیز حدود ۱۷هزار موتورسوار است.

اسنپ از سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را آغاز کرد و قبل از پایان چهارمین سال فعالیت خود توانسته به اولین یونی کورن کشور تبدیل شود.