کدخبر: ۲۴۲۲۵۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

حداقل انتظار مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری از شرکتهای زیر مجموعه: ۲۰درصد

اقتصادنیوز-بنگاه‌ها؛ مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور گفت: کسب سود ۲۰ تا ۳۵ درصدی یکی از اولویت های صندوق بازنشستگی در حوزه بنگاه داری است و اگر شرکت‌ها نتوانند این میزان سود را محقق کنند از نظر ما جزو شرکت‌های زیان‌ده و کم‌بازده هستند.

به گزارش اقتصادنیوز، گروه بنگاه‌ها؛ جمشید تقی‌زاده ضمن بازدید از کارخانه صنایع کاغذسازی قائمشهر در استان مازندران و در نشست با مدیران این واحد تولیدی، با بیان اینکه سیاست کلی صندوق بازنشستگی کشوری خروج از بنگاه‌داری است، گفت: اولویت نخست ما خروج از بنگاه‌های زیان‌ده و کم‌بازده است که در راستای سیاست‌های دولت و تأکید بر مدیریت دارایی بازنشستگان در حال اجرا است.

تقی زاده با اشاره به ابلاغ سیاست های 19 گانه این صندوق به مدیران هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه، گفت: کسب سود 20 تا ۳۵ درصدی یکی از اولویت های صندوق بازنشستگی در حوزه بنگاه داری است و اگر شرکت‌ها نتوانند این میزان سود را محقق کنند از نظر ما جزو شرکت‌های زیان‌ده و کم‌بازده هستند و بنابراین باید پس از قیمت‌گذاری از طریق بورس و فرابورس به بخش‌های غیردولتی که دارای اهلیت هستند، واگذار شوند.

صندوق بازنشستگی

وی با بیان اینکه سیاست کلی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد اشتغال و فقرزدایی است، اظهار داشت: هدف ما در صندوق بازنشستگی ارائه خدمات به بازنشستگان کشوری است که جمعیتی بالغ بر یک میلیون و 370 هزار نفر را تشکیل می دهند و در آینده نه چندان دور این جمعیت افزایش قابل توجهی خواهد یافت. 

تقی زاده ادامه داد: علاوه بر پرداخت حقوق به بازنشستگان و موظفین تحت پوشش که ماهیانه ۳ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، برنامه های مختلفی نیز تدبیر و اجرا شده که از آن جمله راه اندازی و حمایت از تعاونی های چندمنظوره بازنشستگان و همچنین حرفه آموزی فرزندان آن ها است. 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه با ایجاد ارزش افزوده، می‌توان در کنار پرداخت حقوق، ایجاد اشتغال نیز داشت، بر همکاری سازمان‌ها برای کمک‌های بالقوه همچون وام‌های کم‌بهره تأکید کرد و گفت: بازنشستگان، افراد نخبه جامعه هستند که با ایجاد خلاقیت ویژه و حمایت مناسب، توان کارآفرینی و ایجاد اشتغال در کشور را دارند و اگر بتوانیم این افراد را توانمند کنیم آنها خانواده را دور خود جمع کرده و توانمند خواهند کرد.

تقی زاده با اشاره به شرکت های مختلف زیرمجموعه این صندوق و لزوم هم افزایی بین آن ها، گفت: تلاش بنگاه های تابعه از جمله کاغذسازی قائمشهر باید بیشتر بر افزایش تولید و تنوع آن باشد و نگرانی‌ای بابت فروش محصول این شرکت وجود ندارد، چرا که به همه شرکت‌های زیرمجموعه تکلیف می‌کنیم تا نیاز خود را از همین بخش‌های تولیدی تأمین کنند.