کدخبر: ۲۵۴۰۰۰ لینک کوتاه

اکنون به آینده رسیده‌ایم!

کنفرانس ویدئویی که بازی را برای تمامی فضاهای جلسات عوض می‌کند

اقتصادنیوز؛ بازار کنفرانس ویدئویی در حال تجربه رشدی بسیار زیاد و تقاضایی فزاینده‌ به واسطه ساده‌سازی و قیمت‌های مناسب و اضافه شدن خدمات ابری است. به واسطه تقاضا برای فضاهای کاری مبتنی بر همکاری‌های بیشتر، حرکتی به سوی دفاتر کاری باز (دفاتر فلت) و سرمایه‌گذاری بر فناوری‌های جدید در حال شکل گیری است که فضای کاری را با سرعتی زیاد تغییر می‌دهند. اکنون روندهایی کلیدی در حال شکل‌گیری هستند.

به گزارش اقتصادنیوز، گروه بنگاه‌ها؛ محصولات ConferenceCam لاجیتک در حال تغییر روشی‌ هستند که  از طریق آن¬ها تیم‌ها با یکدیگر به ارتباط می‌پردازند؛ ابزارهایی که همکاری را در هر زمان و هر مکانی امکان پذیر می‌کنند. لاجیتک مقیاس‌پذیری همکاری ویدئویی را برای تمامی اتاق‌های جلسات با کمک نقاط ارتباطی ویدئویی حرفه‌ای و خوش‌قیمت خود امکان پذیر نموده است.

لاجیتک

ارتباطات یکپارچه - UC&C Unified Communications & Collaboration

زیرساخت‌ها و فناوری‌های همکاری و ارتباطات یکپارچه (UC&C) که یک دهه پیش در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات معرفی گردید، اکنون به عنصری جدا نشدنی از فضاهای کاری تبدیل شده‌اند. البته با وجود این که استفاده تجاری از این فناوری‌ها و زیرساخت‌ها به خوبی از جانب کسب‌وکارها پذیرفته شده است، بسیاری از شرکت‌ها در ایجاد تغییر در فرهنگ پیشین و قانع نمودن تیم‌های خود برای بهره بردن از این پتانسیل دگرگون کننده ناتوان بوده‌اند.

تحقیقات بازار جدید انجام شده نشان می‌دهد استفاده و پیاده‌سازی زیرساخت‌ها و فناوری‌های همکاری و ارتباطات یکپارچه در سه سال آینده با رشد فزاینده‌ای روبرو خواهد بود، زیرا هم سازمان‌های بزرگ و هم کسب‌وکارهای کوچک به پیاده‌سازی و بروزرسانی زیرساخت‌های خود خواهند پرداخت. با وجود پیش‌بینی‌های پیشین در مورد فناوری‌های رایانش ابری، در حال حاضر حرکت به سمت این فناوری‌ها با شدتی فراتر از پیش‌بینی‌ها در حال وقوع است به طوری که می­توان گفت تقریبا 70 درصد از سازمان‌ها در دو سال آینده بسترهای UC&C خود را به فضای ابری و یا مدلی ترکیبی منتقل خواهند کرد.

هرچند ایمیل و تلفن همچنان فرم‌های اصلی ارتباطات در کسب‌وکار محسوب می­گردند، اما شرکت‌های پیشرو به دنبال روش‌های جدیدی برای همکاری هستند. عموما شرکت­ها به دنبال سیستم‌های ارتباطی درون سازمانی یا بسترهای مبتنی بر رایانش ابری و به تبع آن همکاری فوری و افزایش شتاب فعالیت‌های تجاری خود با کمک این همکاری‌ها بوده، تا بدین ترتیب گزارش‌دهی تیمی مجازی و تصمیم‌گیری را با کمک ویدئوهای Full HD میسر ساخته و بدین صورت صورت‌های مالی خود را به واسطه صرفه‌جویی‌های ناشی از کاهش هزینه‌های رفت‌وآمد بهبود دهند.

دستگاه‌های تازه‌وارد کنفرانس ویدئویی، نظیر مجموعه ConferenceCam لاجیتک، به شکلی طراحی شده‌اند که به صورت سازگار با فناوری‌ها و زیرساخت‌های پیشین عمل کنند. این بدان معنی است که این دستگاه‌ها می‌توانند با هر بستر کنفرانس ویدئویی (درون سازمانی یا ابری) و در هر موقعیت مکانی عمل کنند. کاربران تنها نیاز به این دارند که دستگاه را به رایانه خود متصل و سپس نرم‌افزار پیش‌فرض ارتباط ویدئویی خود را باز کنند. بدین ترتیب ارتباط برای آنها میسر خواهد شود.

با این اوصاف، فناوری جدید می‌تواند برای کسانی که به تازگی با کنفرانس ویدئویی آشنا شده‌اند ترسناک باشد و این جایی است که تیم‌های IT می‌توانند نقش بزرگی ایفا کنند: اول این که، می‌توانند راه حل‌های مناسبی را بر اساس کسب‌وکار و نیازهای کاربر انتخاب کنند و دوم این که، می‌توانند به کاربران حاضر در بخش‌های دیگر در انطباق با این فناوری‌ها و غلبه بر هر مانعی در استفاده از آنها کمک کنند.

لاجیتک

دوران همکاری‌های منعطف

دو نکته در دوران همکاری‌های منعطف خودنمایی می کنند: اول این که، کاربران انتظار تجارب دسته اول ویدئویی داشته و دوم این که اتاق‌های اجتماع و فضاهای باز، به فضاهای ترجیحی برای همکاری‌های میان گروه‌‌های کوچک تبدیل خواهند شد. براساس گزارش موسسه فراست و سالیوان[1]، جلسات ویدئویی به شکلی فراگیر میان سازمان‌های مختلف (از نظر نوع فعالیت و ابعاد) افزایش یافته‌اند و بدین ترتیب، اکنون 61 درصد از کسب‌وکارها از کنفرانس ویدئویی در بستر فضای ابری بهره می‌برند، همچنین 26 درصد از آنها تصمیم دارند طی دو سال آینده جلسات خود را به فضای ابری منتقل کنند.

به طور معمول، اتاق‌های جلسات مجهز به تجهیزات ویدئویی، اتاق‌های جلسات بزرگ یا متوسطی هستند. با این اوصاف اطلاعات کاربران نشان می‌دهد که یک عدم توازن میان نیاز کاربران و فناوری وجود دارد، به طوری که بیش از 75 درصد از جلسات صورت گرفته در اتاق‌های کنفرانس بزرگ، تنها شامل 3 یا 4 شرکت کننده بوده است.

از طرف دیگر فضاهای جلسات کوچک­تر و سالن‌های اجتماعات، چینش بهینه برای همکاری تیمی و ایده‌پردازی را دارند، اما تخمین‌های موجود نشان می‌دهند که تنها حدود 2 درصد از 30 تا 40 میلیون اتاق‌ کوچک جلسه موجود در جهان با تجهیزات ویدئویی تجهیز شده‌اند. نسل جدیدی از نقاط پایانی با کیفیت بالای ویدئویی، نظیر دستگاه MeetUp لاجیتک در حال تغییر این الگو هستند. این دستگاه‌ها، نصبی ساده و آسان دارند و همچنین ویژگی‌های دیگر آنها این اجازه را می‌دهد تا در فضاهای کوچکتر قابل استفاده باشند.

برای مثال میدان دید 120 درجه‌ای این دستگاه تمامی افراد حاضر در صحنه را فیلمبرداری می‌کند. علاوه بر این طراحی ساده و یکپارچه این دستگاه اجازه می‌دهد به راحتی بر روی دیوار یا تلویزیون موجود در اتاق جلسات نصب شود. بدین ترتیب بهترین بهره‌برداری از اتاق‌های جلسات کوچک صورت خواههد گرفت. مهم‌تر از این موارد، قیمت این قبیل از دستگاه‌ها در سطحی است که به صورت گسترده قابل استفاده هستند، موضوعی که به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد به تجهیز چندین اتاق جلسه با کسری از هزینه‌های سیستم‌های سنتی کنفرانس ویدئویی بپردازند.

شکل نیروی کار نیز در حال تغییر است

تغییرات صورت گرفته در طراحی دفاتر کاری به واسطه روند دیگری ایجاد شده است. روندی که نشان از تغییر ویژگی‌های جمعیت‌شناختی نیروی کار دارد. تا سال 2020، نسل جوان[2] 50 درصد از نیروی کار جهانی را به خود اختصاص می‌دهند و در سال گذشته جوان‌های متولد دهه 1990 از متولدین 1960 تا 1970 که بزرگترین نسل حاضر در بازار کار ایالات متحده بوده‌اند، پیشی گرفته‌اند.این تازه‌واردان به فضای کاری، با رسانه‌های اجتماعی نظیر FaceTime و WhatsApp بزرگ شده و انتظار دارند که با همکاران خود بتوانند از طریق نرم‌افزارها و رسانه‌های اجتماعی فعلی خود ارتباط برقرار کنند. برای کارکنان، این بدان معنی است که همکاری به هنجار جدیدی بدل شده است و نیازی جدی به سرمایه‌گذاری در فناوری برای برآورده ساختن این نیاز رو به افزایش وجود دارد.

خبر خوب برای سازمان‌ها این است که اکنون می‌توانند با هزینه‌های بسیار پایین‌تری نسبت به گذشته همکاری ویدئویی را میسر سازند و می‌توانند عملکرد با کیفیت مورد نیاز در فضاهای کاری مدرن را ممکن سازند.

شایان ذکر است شرکت لاجیتک در سه ماهه اخیر شاهد رشد بالای 60 درصدی فروش محصولات ویدیو کنفرانس نسبت به سه ماهه قبل در دنیا بوده و با توجه به شرایط ناپایدار بازار فعلی ایران، شرکت مروارید اسپیرو نماینده انحصاری و رسمی گروه محصولات لاجیتک در ایران موفق به افزایش بالای 150 درصدی فروش این محصولات و جذب استقبال گسترده سازمان های بزرگ از این تجهیزات شده است . این حجم از رشد فروش در شرایط فعلی اقتصادی ایران برای شرکت اسپیرو تامل برانگیز بوده و با بررسی‌های صورت گرفته، این حاصل شد که دلیل اصلی روی آوری به این گونه تکنولوژی های روز دنیا، حذف و یا کاهش هزینه های جاری سازمان ها و حذف روش های سنتی هم چنین جایگزینی فناوری های روز دنیا به جای روش های سنتی است.

با دسته محصولات ConferenceCam، شامل محصولاتی نظیر GROUP و, ConferenceCam Connect و BCC950  وMeetup لاجیتک توانسته است به موفقیت‌های بزرگی در ارائه محصولات با کیفیت و با قیمت مناسب دست یابد، محصولاتی که استفاده گسترده از کنفرانس ویدئویی را ممکن می‌سازند.

لاجیتک مفتخر است که در سال 2015 جایز فراست و سالیوان برای رهبری در راهبرد خط تولید را دریافت کند. این جایزه بیان می­کند: "مشتریان در زمان جستجو برای ابزارهای کنفرانس ویدئویی؛ عملکرد، کیفیت و قیمت محصولات ConferenceCam را رضایت بخش یافته‌اند." گزارش همراه با این جایزه همچنین بیان می‌دارد: "مشتریانی که عضو خدمات کنفرانسی استاندارد در فضای ابری هستند، می‌توانند به سادگی محصولات ConferenceCam را با ریسک و تغییرات اندک پیاده‌سازی کنند."

محصولات همکاری ویدئویی لاجیتک با انواع گسترده‌ای از نرم‌افزارهای پیشرو در کنفرانس ویدئویی و خدمات مشابه شامل: BlueJeans, BroadSoft, C2G, Cisco, Lifesize, Skype, Skype for Business, Vidyo, Zoom ، شوکا و مواردی دیگر همخوانی دارند.

به همین منظور  همایشی در خصوص معرفی محصولات ویدئو کنفرانس لاجیتک و تاثیر آنها در کسب و کار امروز، توسط شرکت لاجیتک و مروارید اسپیرو در روز چهارشنبه مورخ 14 آذر 97 با حضور چندی از مدیران ارگان های برجسته کشور برگزار خواهد شد.

 

  • برای اطلاعات بیشتر به وبسایت اسپیرو نماینده گروه محصولات لاجیتک در ایران مراجعه فرمایید:     http://espeero.com/landing-video-conference
  • برای خرید به وبسایت چاره    http://bit.ly/2KLy0NI:
  • و یا با شماره تلفن 021-89337  تماس حاصل فرمایید.