کدخبر: ۲۷۳۰۷۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

در هلدینگ میدکو انجام شد:

تولید کاتد مس با صرف انرژی و الایندگی کمتر

اقتصادنیوز؛ گروه بنگاه ها: دو شنبه ۲۰ اسفند ماه ۱۳۹۷ تولید کاتد مس به روش تانک بایولیچینگ در مجتمع بابک مس ایرانیان از شرکت های زیر مجموعه هلدینگ میدکو آغاز شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی میدکو، در این مراسم علی اصغر  پورمند مدیر عامل شرکت میدکو با برقراری تماس تلفنی با مجید قاسمی رییس هیأت مدیره شرکت میدکو و مدیر عامل بانک پاسارگاد بهره برداری از این پروژه را آغاز کردند.

همچنین در این مراسم که با حضور جمعی از مدیران و دست اندرکاران این پروژه انجام شد،  قاسمی بهره برداری از این طرح مهم را گامی در جهت منافع ملی و مردم ایران  دانست.

مدیر عامل میدکو نیز  درباره این موفقیت  که برای اولین بار در دنیا توسط نیروهای متخصص میدکو، در مجتمع بابک مس ایرانیان بدست امده  یک تغییر بزرگ تکنولوژیک در سطح جهان و در صنعت مس ذکر کرد.

مس

مجتمع بابک مس با ظرفیت تولید 50 هزار تن کاتد مس و 12 هزار تن لوله مسی در سال فعالیت می کند. در روش تانک بایولیچینگ با استفاده از نوع خاصی از باکتری های غیرمضر محصول نهایی استحصال می‌شود. دانش این تکنولوژی سازگار با محیط زیست توسط متخصصین ایرانی طی 5 سال پژوهش و تلاش مستمر ایجاد و راه اندازی شده است.  از مزایای اصلی روش تانک بایولیچینگ می‌توان به حذف کوره های ذوب و درنتیجه کاهش قابل ملاحظه آلایندگی و همچنین صرفه جویی در مصرف آب و منابع انرژی در راستای حمایت از محیط زیست و مسوولیت های اجتماعی اشاره کرد.