کدخبر: ۲۷۵۰۴۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بی ام و x۴ خودروی اسپرت

خودروهای مدل x بی ام و با ورود ۳x به بازار مورد توجه قرار گرفتند؛ شاید سری ۳ پرفروش ترین مدل بی ام و باشد اما مثل بقیه تولیدکنندگان، خودرو کراس اوورها برای برندها اهمیت بسیاری دارند.

شرکت بی ام و مدل ۴x ۲۰۱۵ را یک کوپه اسپرت نامیده است. مدل ۴ x شبیه مدل ۳ x است که یک خمیدگی در پشت آن دارد یا شاید هم بتوان گفت شبیه مدل ۶ x است.

خودرو بی ام و ۴ xبا دو موتور به بازار عرضه شد: موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو که ۲۴۰ اسب بخار نیرو و در حدود ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و موتور توربو ۶ سیلندر خطی ۳ لیتری که ۳۰۰ اسب بخار نیرو و ۳۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. در هر دو موتور سیستم چهارچرخ هم به صورت استاندارد تعبیه شده است و دارای یک گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته هستند. دسته کنترل رابط کاربری کمی عجیب است که البته این به نظر رانندگان بستگی دارد. شتاب در لحظه اول حس می‌شود و در سرعت‌های بالا ثبات خود را حفظ می‌کند؛ شتاب ۰ تا ۱۰۰ در ۵.۲ به دست می‌آید.

رانندگی با بی ام و ۴ xمفرح است؛ البته خودرو در جاده‌های ناهموار کمی ترسناک می شود ولی در کل کیفیت رانندگی حفظ می‌شود، اما تایرهای بی‌کیفیت می تواند فشار ناشی از ناهمواری‌ها و دست اندازها را به اتاق منتقل کنند. به میزان خیلی کمی صدای باد شنیده می‌شود اما اتاق نسبتا ساکت است و مرکز ثقل آن از سری ۳ بالاتر است. در کل ارتفاع ۴ x حدود ۴ سانتی‌متر از ۳ x کمتر است و در این مدل شما نزدیک‌تر به سطح زمین نشسته‌اید، فاصله اتاق تا زمین فرقی نکرده است و حدود ۲۰ سانتیمتر می‌باشد. نکته‌ی دیگر اینکه از این مدل نمی توان برای رانندگی آفرود استفاده کرد.

از طراحی داخلی آن می‌توان متوجه شد که این خودرو به بی ام و متعلق است؛ مطابق معمول همیشگی مواد اولیه که در ساخت کابین استفاده شده اند کیفیت خوبی دارند، صندلی‌های گرم شونده با کیفیت خوب استفاده شده است. بهتر بود که فرمان و داشبورد بهتری برای این خودرو تعبیه می‌شد، همچنین فرمان گرم شونده و دوربین پشتی هم هر دو در آپشن‌ها قرار داده شده‌اند. فضای ورودی عقب خودرو کمی کوچک است از طرفی با توجه به شیب سقف، فضای سر در صندلی‌های عقب به طرز غافلگیرکننده‌ای مناسب است که البته دلیل آن پایین‌تر قرار داشتن صندلی‎های عقب است؛ فضای پاها می‌توانست بیشتر باشد. طراحی ۴ x باعث شده است که در مقایسه با ۳ x فضای بار کمتری داشته باشد؛ نگهدارنده وسایل هم تعبیه شده است از جمله یک بند مخفی خیلی مفید در صندوق عقب و امکان برای حمل لاستیک زاپاس وجود دارد. فضای بار ۳ x حدود ۲۸ فوت مکعب است اما فضای ۴ xحدود ۱۸ فوت مکعب کاهش پیدا می‌کند. 

از آپشن‌های این خودرو می‌توان به: گرمکن صندلی‌ها، امکان شارژ تلفن، تکیه گاه دستی برای صندلی‌های عقب به همراه جای قرار گرفتن وسایل، ورودی بدون کلید، کنترل تعویض دنده نیمه اتوماتیک، نمایشگر با کنتراست بالا، سنسورهای پارک عقب و سیستم تمام چرخ محرک اشاره کرد و در کل این فضا برای دو نفر می‌تواند کاملا مناسب باشد.

با توجه به اینکه سایت دیوار هم اکنون بزرگ‌ترین بستر درج آگهی رایگان خودرو به شمار می‌رود برای خرید و فروش خودرو بی ام و ۴ xمدل ۲۰۱۵ به آگهی‌های بخش خرید خودرو مراجعه کنید.

منبع :‌ ویرلن